Jakigo fizjotrapeutę wybrać?

Rehabilitacja torbieli Bekera

🕓Artykuł przeczytasz w 0 min 31 sek

Rehabilitacja torbieli Bekera

Czym jest Torbiel Bakera?

Torbiel Bakera to występujący w tylnej części stawu kolanowego chroniczny obrzęk. Jest on spowodowany nieprawidłowa terapią, lub jej zaniechaniem w przypadku urazu struktur stawu. Następstwem tego jest torbiel Bakera powstała przy trwającym chronicznie obrzęku chorego stawu.

Leczenie Torbieli Bakera

Lecząc torbiel Bakera, tak naprawdę leczymy schorzenie pierwotne stawu kolanowego i w zależności od etiologii torbieli terapia może wyglądać różnorako.

Przede wszystkim powinno sie przerwać aktywność ruchową powodującą wzrost torbieli, zamieniając ja na inną. Rozpocząć ćwiczenia rozciągające połączone z terapia manualną, jednocześnie włączyć ćwiczenia mające na celu wzmocnienie stawu kolanowego.

Torbiel Bakera sama w sobie nie jest groźna, ale niezmiernie rzadko sama się cofa, dlatego istotne jest by terapie schorzenia skonsultować ze specjalistą i pod jego okiem prowadzić rehabilitację kolana.

Skuteczna terapia metodą FDM – poprawa po każdej terapii.

Rozpoznajesz te dolegliwości?

Skonsultuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i odzyskaj pełnię zdrowia.

Zapisz się na wizytę

Autorzy artykułu:

Kamil Kozakowski

Kamil Kozakowski

Kamil specjalizuje się w terapii wisceralnej problemów trawiennych. Zajmuje się także dysfunkcjami narządu ruchu w oparciu o koncepcję Medycyny Manualnej dr. Składowskiego.

Barbara Stabach

Barbara Stabach

Możesz przyjść do niej na trening oddychania, funkcjonalny i medyczny. Podczas jej warsztatu oddechowego nauczysz się oddychać lepiej i bardziej efektywnie.

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Fizjoterapia dorosłych 30 minod 100zł
Fizjoterapia dorosłych 60 minod 200zł
Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Rehabilitacja dorosłych

Rehabilitacja dorosłych

Pomagamy pacjentom zapomnieć o bólu i problemach z poruszaniem się. Wspieramy w powrocie do sprawności po kontuzjach czy interwencjach chirurgicznych.

Dowiedz się więcej