Jakigo fizjotrapeutę wybrać?
Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja sportowa

Fizjoterapia sportowa Warszawa

Znasz powiedzenie, że “sport to zdrowie”? Jeżeli uprawiasz jakiś to na pewno wiesz, że niewiele ma wspólnego z prawdą. Bez względu na to, czy uprawiany amatorsko, czy zawodowo, problem kontuzji zwykle pojawia się w najmniej odpowiednim momencie. Skręcony staw skokowy, uszkodzenie ścięgna Achillesa albo zerwane więzadło krzyżowe przednie (ACL)? Naderwany mięsień dwugłowy lub czworogłowy? Ból lub uszkodzenie stożka rotatorów?

Każda kontuzja wyklucza zawodnika na pewien czas z treningów lub zawodów. Skuteczność rehabilitacji jest często czynnikiem decydującym o tym jak szybko powrót do sportu stanie się bezpieczny i możliwy. 

Jeżeli doświadczyłeś kontuzji lub zmagasz się z przeciążeniami, wybierz zdrowie i zapisz się na usługę “Rehabilitacja dorosłych”.

Umów wizytę

Umów się przez Booksy

Cennik

Rehabilitacja sportowa 30 min od 100 zł
Rehabilitacja sportowa 60 min od 200 zł

Doświadczenie rehabilitacyjne w pracy ze sportowcami

Każdego dnia przybywa osób uprawiających aktywność fizyczną. Niestety nie zawsze prawidłowo dobieramy ją do możliwości naszego ciała. Nieprawidłowe przygotowanie do wysiłku fizycznego, bez względu na to czy jest to bieg w maratonie, jazda rowerem, zajęcia fitness czy rekreacyjna jazda na nartach, naraża nas na ryzyko przeciążeń oraz kontuzji.

Edukacja i wsparcie pacjenta podczas rehabilitacji i fizjoterapii sportowej

Z myślą o tych, którzy kochają sport w każdej postaci, stworzyliśmy naszą filozofię zdrowego ruchu. Jej kwintesencją jest taka edukacja i wsparcie pacjenta, aby potrafił dostosować model aktywności sportowej do swoich możliwości i unikał kontuzji. Pracujemy zarówno z amatorami, jak i zawodowcami. Jako jedni z pierwszych na rynku polskim, stworzyliśmy ofertę kompleksowej opieki nad sportowcami wyczynowymi. Stawiamy na najnowocześniejszą wiedzę fizjoterapeutyczną, przez co jesteśmy w stanie profesjonalnie wspomóc procesy treningowe.

Autorskie programy treningowe i rehabilitacji sportowej

Aby wspomagać naszych pacjentów w uprawianiu sportu, stworzyliśmy autorskie programy treningowe oraz fizjoterapeutyczne. Dzięki temu, nasi specjaliści mogą skupić się na rehabilitacji dolegliwości związanych z uprawianiem konkretnej dziedziny sportu, a także przygotować zalecenia mające na celu uniknięcie tych dolegliwości w przyszłości. Rehabilitujemy takie urazy i dolegliwości jak stłuczenia i zwichnięcia barku, zerwanie torebki stawowej więzadeł czy ścięgna, zespół cieśni nadgarstka, tzw. kolano biegacza czy łokieć tenisisty, zapalenie kaletki łokciowej, zapalenie ścięgna Achillesa.

Kompleksowe programy rehabilitacji sportowej

Nasze kompleksowe programy rehabilitacji sportowej uwzględniają nie tylko leczenie powstałych podczas uprawiania sportu kontuzji, ale kładą również duży nacisk na aspekt edukacyjny. Uczymy naszych pacjentów, jak się prawidłowo przygotować do wysiłku fizycznego, jakie wzorce ruchowe powinny być zachowane, jak regenerować ciało po wysiłku, aby nie odczuwać bólu i przeciążeń.

Wsparcie w osiąganiu lepszych wyników sportowych

Bez względu na to czy uprawiasz sport zawodowo czy amatorsko, nasi specjaliści zapewnią Ci niezbędne wsparcie do osiągania jeszcze lepszych wyników.

  • 1 na 1
  • 100% uwagi
  • Holistyczne podejście