Rehabilitacja stomatologiczna
Fizjoterapia stomatologiczna skupiona jest dokoła obszaru podlegającego dużym napięciom czy też bólowi w okolicy głowy, szczęki, żuchwy. Częstą, choć nie jedyną, przyczyną tych dolegliwości jest stres, który może się potem przejawiać wieloma dolegliwościami. Celem terapii jest zmniejszenie bólu oraz zaburzonych funkcji stawów głowy oraz odcinka szyjnego. Rehabilitacja ta może wspomagać również proces leczenia ortodontycznego oraz dentystycznego.
Cennik
Rehabilitacja stomatologiczna 30 min | od 100 zł |
Rehabilitacja stomatologiczna 60 min | od 200 zł |
Fizjoterapia stomatologiczna jest opcją dla Ciebie, jeśli bywasz u stomatologa lub ortodonty. Rehabilitacja ta wspiera pracę w gabinecie stomatologicznym z ortodontą oraz stomatologiem. Jeśli masz objawy:
to rehabilitacja stomatologiczna w Fizjo4life pomoże Ci nie tylko w pozbyciu się bólu, ale też znalezieniu przyczyn napięć w okolicach twarzy i szczęki. Dzięki temu, będziesz wiedzieć, również po wyjściu z naszego gabinetu, co możesz robić, a czego unikać, aby zredukować przykre skutki stresu czy innych dolegliwości, powodujących sztywność czy bóle, a także choćby zgrzytanie zębami.
Specjaliści rehabilitacji stomatologicznej dobiorą nie tylko odpowiednie techniki, aby w gabinecie uporać się z Twoimi dolegliwościami, ale też będą w stanie zaprezentować Ci ćwiczenia do pracy własnej.
Fizjoterapia jest szeroko rozumianą dziedziną medycyny, której celem jest poprawa jakości życia pacjentów poprzez różne techniki terapeutyczne. W kontekście stomatologii, fizjoterapia stomatologiczna koncentruje się na diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu schorzeniom i zaburzeniom związanym z układem mięśniowym jamy ustnej, stawem skroniowo-żuchwowym oraz przyległymi strukturami.
Fizjoterapia stomatologiczna, nazywana również terapią funkcji narządu żucia, zajmuje się szeroką gamą problemów związanych z bólem, dysfunkcją i dyskomfortem w obszarze twarzy, jamy ustnej i stawu skroniowo-żuchwowego. Zaburzenia te mogą wynikać z różnych przyczyn, takich jak urazy, napięcie mięśni, bruxizm (zgrzytanie zębami) czy zaburzenia postawy ciała.
Współczesna fizjoterapia stomatologiczna jest interdyscyplinarną dziedziną, która łączy wiedzę z zakresu stomatologii, ortodoncji, fizjoterapii i medycyny. Jej głównym celem jest nie tylko leczenie, ale również edukacja pacjentów i promocja zdrowia w obszarze stomatologii. Jeśli doświadczasz chronicznego bólu lub dyskomfortu w obszarze jamy ustnej lub twarzy, konsultacja z fizjoterapeutą specjalizującym się w stomatologii może być kluczem do poprawy Twojego samopoczucia.
Staw skroniowo-żuchwowy (SSŻ) to jeden z najbardziej złożonych stawów w naszym ciele. Umożliwia on mówienie, żucie, połykanie i wyrażanie emocji poprzez mimikę. Niemniej jednak, ze względu na jego funkcje i położenie, jest narażony na różnego rodzaju urazy i dysfunkcje. Fizjoterapia stawu skroniowo-żuchwowego stanowi kluczowe narzędzie w diagnozowaniu, leczeniu i zapobieganiu tym problemom.
Dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego (DSŻ) jest dość powszechnym schorzeniem, które może prowadzić do bólów głowy, bólu twarzy, trudności w otwieraniu ust, szumów w uszach oraz wielu innych objawów. Często pacjenci z DSŻ są leczeni farmakologicznie lub przez interwencje stomatologiczne, jednak fizjoterapia może być skutecznym uzupełnieniem lub alternatywą dla tych metod.
Jeśli doświadczasz przewlekłego bólu w obszarze twarzy, szczęki, bólu głowy, problemów z otwieraniem lub zamykaniem ust, chrupania lub trzasków w stawie skroniowo-żuchwowym, warto skonsultować się z fizjoterapeutą. Specjalista oceni funkcję stawu, mięśnie i techniki ruchu, a następnie opracuje indywidualny plan leczenia.