Jakigo fizjotrapeutę wybrać?
Indywidualny trening oddechowy

Indywidualny trening oddechowy

Trening oddechowy Warszawa - zajęcia indywidualne

Odczuwasz trudności z oddychaniem lub masz problemy z jakością snu? Czy cierpisz na astmę, POChP, alergie? Mierzysz się ze skutkami przebytego COVID-19? Być może chrapiesz lub pragniesz pozbyć się stresu?

Oddech to klucz do naszego życia, wpływając na prawidłowe funkcjonowanie każdej komórki w naszym ciele. Nie pozwól, aby nieprawidłowy oddech wpłynął negatywnie na jakość twojego życia, snu oraz osiągnięć sportowych.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy opartej na dokładnej diagnozie i zapisz się na “Indywidualny trening oddechowy” i odetchnij spokojnie!

Umów wizytę

Umów się przez Booksy

Cennik

Indywidualny trening oddechowy 60 min 200 zł

Popraw swoje osiągnięcia sportowe, zdrowie i samopoczucie dzięki nauce poprawnego oddychania

Jeżeli wzorce oddechowe są zaburzone jakość każdego treningu, jak również wydolność oddechowa są obniżone.

Trening oddechu dla sportowców i chorych na choroby oddechowe

Trening ten dedykowany jest sportowcom oraz pacjentom z zespołami bólowymi i chorobami układu oddechowego (astma, POCHP, wady klatki piersiowej). Ćwiczenia oddechowe obejmują dużą komponentę uspokajającą, dlatego polecamy również trening osobom narażonym na stres.

Nauka oddychania w trakcie ćwiczeń i codziennych aktywności

Trening oddechowy ocenia jakość oddechu, stan mięśni oddechowych oraz postawę ciała w kontekście funkcji oddechu. Terapia ma na celu naukę oddychania w trakcie codziennych aktywności oraz podczas wykonywania ćwiczeń takich jak ćwiczenia siłowe, trening aerobowy i wzmacniający.

Nauka rozpoczyna się przywróceniem optymalnego ustawienia klatki piersiowej w trakcie oddychania oraz prawidłową aktywację przepony jako mięśnia oddechowego. Następnie pacjent uczony jest regulacji oddechu oraz utrzymywania prawidłowych wzorców podczas ćwiczeń fizycznych. Terapia prowadzona jest wg założeń Postural Restoration Institute oraz Metody Butejki.

  • 1 na 1
  • 100% uwagi
  • Terapeutyczne podejście