Konferencja chondromolacje i zwyrodnienia
Rehabilitacja wisceralna

Rehabilitacja wisceralna

Rehabilitacja i masaż wisceralny Warszawa

Stres i nieodpowiednia dieta to główne czynniki powodujące, że problemy z układem trawiennym zyskują coraz większą popularność. Zmagasz się ze zgagą i niestrawnością? Towarzyszy Ci zespół jelita drażliwego lub SIBO? Miewasz problemy ze wzdęciami?

Jeżeli towarzyszą Ci te dolegliwości, to wiedz, że leki często nie stanowią jedynego rozwiązania, za to wiążą się z szeregiem skutków ubocznych. Brak interwencji w przypadku dolegliwości może doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia i nasilenia dolegliwości.

Jeżeli szukasz metody leczenia swoich dolegliwości pozbawionej skutków ubocznych, wybierz usługę “Osteopatia” lub “Fizjoterapia u Kamila Kozakowskiego” i poczuj się lepiej.

Umów wizytę

Umów się przez Booksy

Cennik

Fizjoterapia wisceralna 30 min od 100 zł

Terapia wisceralna – co to jest?

Terapia wisceralna jest to terapia składająca się z pracy manualnej (np. masażu) i pozycji ułożeniowych na brzuchu pacjenta. Terapia składa się z technik opartych na przestrzeni lat przez lekarzy i fizjoterapeutów. Fizjoterapeuci korzystający z metody wisceralnej skupiają się na pracy nad jamą brzuszną pacjenta – czasem też miednicy czy klatki piersiowej.

Wskazania do masażu wisceralnego

Często problemy układu pokarmowego nie są wywoływane wyłącznie przez błędne odżywianie. Powodem może być niedokrwienie czy niedotlenienie ważnych organów lub napięcie tkanek otaczających układ pokarmowy spowolniając jego sprawność i wydajność.

Istnieje wiele stanów chorobowych, które wymagają terapii erytrocytarnej. Na przykład w przypadku stanów zapalnych powstałych w wyniku urazów brzucha (np. po operacji). Ponadto osoby mogą skorzystać z terapii w przypadku przewlekłych zaburzeń trawiennych. Specjalistyczny masaż wisceralny polecany jest przede wszystkim pacjentom z regularnymi skurczami lub rozkurczami mięśni w podbrzuszu oraz kobietom cierpiącym na bolesne miesiączki i nietrzymanie moczu.

Jak przebiega masaż wisceralny?

Przed rozpoczęciem sesji masażu specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad, w którym omawia historię jego zdrowia. Następnie stosuje się odpowiednie wisceralne techniki manualne na przedniej części brzucha. Terapeuta rozluźnia mięśnie brzucha, klatki piersiowej oraz miednicy. Wszystko to wpływa holistycznie na każdą część naszego ciała, co prowadzi do pozytywnych rezultatów dla naszego ogólnego samopoczucia.

Efekty terapii wisceralnej

Celem terapii wisceralnej (często zwanej też terapią trzewnej) jest rozluźnienie napięci wokół jamy brzusznej oraz poprawa metabolizmu i odporności organizmu.

  • 1 na 1
  • Terapeutyczne podejście
  • Pełen profesjonalizm