Jakigo fizjotrapeutę wybrać?
Bikefitting – Dopasowanie roweru

Bikefitting – Dopasowanie roweru

Umów wizytę

Umów się przez Booksy

Cennik

Bikefitting 2-3h 700 zł
Bikefitting kolejnego roweru 1-2h 500 zł

Dopasowanie roweru do Ciebie

W cenie konsultacja po miesiącu (online/stacjonarnie) – 0,5 h

Bikefitting to usługa dla każdego, kto jeździ na rowerze. Szczególnie przyda się, jeśli doszło wcześniej do kontuzji spowodowanej przeciążeniem lub aby zmaksymalizować przyjemność i wydajność jazdy na Twoim ulubionym jednośladzie.

Bikefitting to złożony proces dostosowania roweru do rowerzysty, stworzony w celu zwiększenia komfortu kolarza i jego wydajności podczas jazdy. Cykliści często doświadczają urazów spowodowanych przeciążeniem, takich jak drętwienia rąk i nóg, ból pleców lub kolan. Najczęściej jest to spowodowane niepoprawnie dopasowanym i ustawionym jednośladem. Dopasowanie roweru ma na celu zapobieganie kontuzjom, zwiększenie efektywności, komfortu i poprawę wydajności.

Dla kogo jest bikefitting?

 • jeśli jesteś kolarzem zawodowym
 • jeśli jesteś amatorem kolarstwa i po prostu lubisz jeździć na rowerze
 • jeśli rower jest Twoim środkiem transportu na co dzień
 • jeśli jesteś po kontuzji / urazie i chcesz jeździć bezpieczniej dla swojego ciała
 • jeśli chcesz uniknąć przeciążeń
 • jeśli ciężko Ci utrzymać prawidłową postawę ciała stojąc czy siedząc

Właściwe dopasowanie roweru do Ciebie podczas tej konsultacji z naszym specjalistą pozwoli Ci na czerpanie większej przyjemności z jazdy na rowerze, a także na zdrowsza i bezpieczniejszą dla Twojego organizmu jazdę, czy to w wydaniu profesjonalnym, czy całkiem amatorskim. 

Jak przebiega wizyta u bikefittera?

W trakcie wizyty przeprowadzimy z Tobą wywiad fizjoterapeutyczny, określimy Twoje cele oraz porozmawiamy o Twoim sprzęcie kolarskim. W kolejnej części przejdziemy do badania, aby w pełni poznać Twoje ciało, a w szczególności jego mocne i słabsze strony. Dzięki temu dowiesz się, na co szczególnie musisz zwrócić uwagę, aby zoptymalizować swoją pozycję na rowerze. Dodatkowo zainteresujemy Cię tematem przygotowania do jazdy na rowerze, szczególnie w zakresie rozgrzewki, przygotowania siłowego i wydolnościowego. Pokażemy również, jak zadbać o niedoceniany nadal temat regeneracji, który jest kluczowym parametrem, szczególnie dla bardziej zaawansowanych kolarzy.

Następnie przejdziemy do zebrania aktualnych parametrów Twojego roweru, oraz pierwszej oceny Twoich preferencji w trakcie jazdy. Wiemy, jak ważny jest ten etap – dlatego też przeprowadzamy ocenę z każdej strony oraz potwierdzimy nasze obserwacje za pomocą elektronicznej analizy ruchu. Dzięki temu zobaczysz to samo, co widzi oko bikefittera.

Posiadając już pełen obraz, będziemy mogli rozpocząć dopasowywanie Twojego roweru. Zadbamy w szczególności o punkty kontaktu kolarza z jednośladem, rozpoczynając od butów i bloków, poprzez siodło aż do kierownicy.

Na koniec porozmawiamy o dokonanych zmianach, Twoich odczuciach, a Ty otrzymasz od nas pełen opis wizyty.

Jak przygotować się do wizyty?

 • dokonaj zapisu z minimum 2/3-tygodniowym wyprzedzeniem
 • wypełniaj wg wskazań krótki dziennik treningu (dostaniesz go od nas przy zapisie), dzięki któremu będziemy mogli lepiej poznać Twój profil jazdy
 • jeśli korzystasz z platform treningowych, takich jak TreningPeaks to etap dzienniczka możesz pominąć

Bikefitting kolejnego roweru

Jeśli masz więcej niż jeden rower i chcesz wszystkie jednoślady odpowiednio dopasować do swojego ciała oraz do rodzaju jazdy, mamy dla Ciebie ofertę na drugi i każdy kolejny rower.

Masz inne pytania odnośnie bikefittingu?

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.

 • Terapeutyczne podejście
 • Skrojone pod Ciebie
 • Doświadczony specjalista

Możesz zapisać się do