Kamil Kozakowski Fizjoterapeuta

Kamil specjalizuje się w terapii wisceralnej problemów trawiennych. Zajmuje się także dysfunkcjami narządu ruchu w oparciu o koncepcję Medycyny Manualnej dr. Składowskiego.

Specjalista w terapii wisceralnej

Kamil specjalizuje się w terapii wisceralnej problemów żołądkowo-jelitowych. Wierzy, że struktury mięśniowo-powięziowe jamy brzusznej oraz codzienne nawyki mają ogromny wpływ na leczenie zaburzeń trawiennych. Stale poszerza swoją wiedzę w zakresie gastroenterologii, dietetyki i fizjoterapii, dzięki czemu jeszcze lepiej pomaga pacjentom w problemach takich jak bóle brzucha, SIBO, relfuks, zaparcia czy zrosty pooperacyjne.

Wiedza w zakresie dysfunkcji narządu ruchu

Kamil ukończył kurs Medycyny Manualnej autorstwa ortopedy dr. Składowskiego. Stosując pinopresurę, suche igłowanie, masaż oraz pracę na zagęszczeniach powięziowych jest w stanie skutecznie uwolnić pacjenta od bólu oraz kontuzji sportowych. Duży nacisk kładzie również na proste wyjaśnienie problemu, z którym zgłasza się pacjent. Uważa, że zrozumienie przyczyny swojego urazu jest jedyną drogą do tego, by zachować zdrowie i dobre samopoczucie na długie lata.

Pasjonat sportu

Od dziecka związany jest ze sportem – najpierw z piłką nożną i tenisem ziemnym, potem siatkówką, a obecnie z treningiem siłowym. Dzięki swojemu doświadczeniu, doskonale rozumie problemy z jakimi borykają się sportowcy.

W wolnych chwilach poza aktywnym spędzaniem czasu, prowadzi profil na Instagramie, gdzie dzieli się wiedzą o terapii wisceralnej i urazach ortopedycznych.

Kamil Kozakowski

W czym specjalizuje się Kamil Kozakowski?

Masaż sportowy

Masaż sportowy

Do zadań masażu sportowego należy przyśpieszenie regeneracji mięśni, przygotowanie organizmu do treningu oraz zapobieganie kontuzjom i zakwasom.

Rehabilitacja wisceralna

Rehabilitacja wisceralna

Rehabilitacja wisceralna opiera się na technikach manualnych, przywracających prawidłowe funkcjonowanie narządów głównie w chorobach układu pokarmowego.

Kamil Kozakowski

Ukończone kursy i szkolenia

  • 2022 – Medycyna Manualna wg. FRSc dr. Radosław Składowski
  • 2022 – Kompleksowa Terapia Wisceralna Jakub Bojar, Jakub Stasiak, Jakub Mulawka
  • 2021 – Pinoterapia Medycyna Manualna dr. Radosław Składowski
  • 2020 – Terapia nerwowo-mięśniowa Neuroprojekt
  • 2020 – Zastosowanie zasad osteopatii w wybranych dysfunkcjach narządu ruchu FICO Osteopathy Academy
  • 2020 – Zastosowanie zasad osteopatii w wybranych dysfunkcjach narządu ruchu Piotr Kucharuk, Bartłomiej Makaruk
  • 2019 – Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym