Jakigo fizjotrapeutę wybrać?

Najlepsze sposoby na skuteczną regenerację po treningu

🕓Artykuł przeczytasz w 2 min 18 sek

Najlepsze sposoby na skuteczną regenerację po treningu

Brak satysfakcjonujących wyników przy treningu?

Ciężko trenujesz, wyciskasz z siebie siódme poty na treningu, jesteś zdyscyplinowany, trzymasz dietę, dbasz o suplementację, ale nie odnosisz satysfakcjonujących wyników? Jeżeli na to pytanie odpowiedziałeś „tak” zastanów się, czy nie przegapiłeś ważnego elementu planu treningowego, a mianowicie regeneracji.

Bardziej efektowne treningi

Regeneracja po treningu jest kluczowa aby uniknąć kontuzji. Wypoczęty organizm gotowy jest na kolejny wysiłek fizyczny, czyniąc treningi bardziej efektywnymi. Bez względu na to, jakie są Twoje cele treningowe, Twój organizm potrzebuje odpowiedniego odpoczynku.

W celu poprawy swoich osiągnięć sportowych często skupiamy się głównie na części treningowej, zaniedbując regenerację organizmu. Warto pamiętać, że regeneracja jest również elementem treningu, dlatego należy zachować równowagę pomiędzy treningiem, a odpoczynkiem. Niedobór regeneracji opóźnia osiągnięcie pożądanego poziomu sprawności fizycznej, przyczynia się do utraty siły mięśniowej i zmęczenia. Regeneracja po zakończonej aktywności fizycznej obejmuje przede wszystkim terapię manualną, w celu poprawy elastyczności włókien mięśniowych i eliminacji nagromadzonego podczas ćwiczeń kwasu mlekowego.

Dołącz do naszej społeczności:

Dawka wiedzy prosto od specjalistów

Najnowsze porady i informacje o tym jak dbać o swoje zdrowie, podane w zrozumiały sposób przez naszych specjalistów.

Jeden mail tygodniowo, bez spamu

Nie będziemy zasypywać Cię zbędnymi wiadomościami, gwarantujemy jedną porcję wskazówek tygodniowo.

Możesz słuchać lub czytać

Bez względu na to jaką formę nauki preferujesz, nasz podcast i artykuły pozwolą Ci zdobywać wiedzę tak jak lubisz.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fizjo4life Michał Dachowski , Jagiellońska 4, 03-721 Warszawa (będącym Administratorem danych) i otrzymywanie drogą elektroniczną maili z wiedzą z zakresu treningu, fizjoterapii oraz bliskich im obszarów, a także informacji o nowościach, podcastach, szkoleniach i dedykowanych ofertach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgoda ta jest dobrowolna i mogę ją w każdej chwili cofnąć. Mam też prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. [ pokaż dalej ][ pokaż mniej ]

Masaż

W naszym studio w Warszawie wykonujemy masaż klasyczny oraz masaż sportowy. Masaż sportowy to jeden z najpopularniejszych sposobów złagodzenia skutków zmęczenia po intensywnym treningu, a wykonywany regularnie przynosi największe efekty. Stymulacja powięzi i głębiej położonych tkanek miękkich, rozluźnia mięśnie, zwiększa przepływ krwi, eliminuje toksyny, które powodują zmęczenie mięśni, pozwalając na dotarcie do nich większej ilości tlenu.

Rolowanie

Automasaż mięśniowo-powięziowy przy użyciu rolki jest jedną z najskuteczniejszych i najprostszych metod przyśpieszających proces regeneracji mięśni. Rolując obkurczone po wysiłku fizycznym mięśnie, samodzielnie zlokalizujemy i opracujemy bolesne punkty, obniżając napięcie mięśniowe. Systematyczne rolowanie poprawia jakość powięzi, która odżywiona, staje się elastyczniejsza i bardziej mobilna. Nasze centrum medyczne w Warszawie w swojej ofercie posiada indywidualne oraz grupowe zajęcia rolowania na wysokich jakościowo, oryginalnych produktach BLACKROLL.

Sauna

Wysoka temperatura rozluźnia ciało, łagodzi ból mięśni i stawów, stymuluje mechanizm termoregulacji, zwiększając wydzielenie potu, z którym usuwane są z organizmu toksyny. Ciepło stymuluje również wydzielanie endorfin, za sprawą których zmniejsza się bolesność mięśniowa. Zimny prysznic brany podczas sesji w saunie pobudza pracę układu krążenia, powodując lepsze dotlenienie mięśni. Seanse otwarte, prywatne oraz specjalne uzupełnione masażem oferuje nasza sauna w Warszawie. Ważnym elementem procesu regeneracji jest także relaks jaki dają seanse w saunie fińskiej lub w saunie Infrared, które są dostępne w Fizjo4life.

Fizjoterapia

Regularne wizyty u fizjoterapeuty skutecznie zregenerują ciało po treningu. Suche igłowanie mięśniowo-powięziowych punktów spustowych poprzez stymulację komórek mięśniowych, przyśpieszy regenerację mięśni, uśmierzy ból i obniży napięcie mięśniowe. Skuteczna jest również praca na układzie neurologicznym według koncepcji P-DTR. Najważniejsze jest jednak, aby do fizjoterapeuty udać się kiedy tylko pojawią się jakiekolwiek dolegliwości bólowe. Nie czekaj aż ból będzie utrudniał Ci funkcjonowanie – zapisz się na rehabilitację do fizjoterapeuty w Warszawie jak najszybciej.

Twoje ciało zasługuje na to, co najlepsze

Skontaktuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i zadbaj o swoje zdrowie.

Zapisz się na wizytę

Sen

Podczas snu przez organizm uwalniany jest hormon wzrostu (somatropinę), który wpływa na przyrost mięśni i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. W nocy inne funkcje ciała „wyłączają się”, organizm wykorzystuje to do naprawy występujących w nim uszkodzeń. Im wyższa jakość snu, tym lepsza jakość regeneracji mięśni. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie swojego harmonogramu snu, kładąc się spać i budząc się zawsze o tej samej porze, znacznie poprawi jakość snu.

Dieta

Odpowiednio ułożona dieta, bogata w białko i inne niezbędne składniki odżywcze wpływa na możliwości regeneracyjne organizmu. Najlepsze efekty przynosi dieta zbilansowana, dostosowana indywidualnie do poziomu aktywności fizycznej i stanu zdrowia, dlatego warto skorzystać z usług dietetyka, który przygotuje jadłospis idealny dla Ciebie.

Regeneracja organizmu po treningu w Warszawie

Zadbaj o skuteczną regenerację ciała i skorzystaj z usług oferowanych przez nasze centrum rehabilitacji w Warszawie.

Twoje ciało zasługuje na to, co najlepsze

Skontaktuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i zadbaj o swoje zdrowie.

Zapisz się na wizytę

Autorzy artykułu:

Jakub Nowosad

Jakub Nowosad

Jakub to fizjoterapeuta w warszawskiej klinice Fizjo4Life, specjalizujący się w pracy ze sportowcami i pacjentami po urazach ortopedycznych.

Marcin Bocian

Marcin Bocian

Marcin pracując jako terapeuta ruchowy skupia się na jakości ruchu indywidualnie dobranego do pacjenta oraz do jego konkretnego problemu czy dolegliwości.

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Masaż sportowy 30 min100zł
Fizjoterapia sportowa 30 minod 100zł
Fizjoterapia sportowa 60 minod 200zł
Trening rolowania 60 min50zł
Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Masaż sportowy

Masaż sportowy

Do zadań masażu sportowego należy przyśpieszenie regeneracji mięśni, przygotowanie organizmu do treningu oraz zapobieganie kontuzjom i zakwasom.

Dowiedz się więcej
Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja sportowa

Mamy wiedzę i doświadczenie w pracy ze sportowcami. Dzięki temu możemy skutecznie przygotować ich do uprawiania sportu zawodowego, jak i amatorskiego.

Dowiedz się więcej
Rolowanie

Rolowanie

Rolowanie z BLACKROLL® to zajęcia przeznaczone dla osób, które na co dzień są aktywne sportowo i szukają uzupełnienia dla swojego planu treningowego.

Dowiedz się więcej