Konferencja chondromolacje i zwyrodnienia

Kurs Fizjo4life Movement – zostań specjalistą od powięzi

🕓Artykuł przeczytasz w 2 min 7 sek

Kurs Fizjo4life Movement – zostań specjalistą od powięzi

Wynieś swoje umiejętności na wyższy poziom

Dowiedz się, czym jest powięź, jak działa w trakcie ruchu, czym jest trening powięziowy i jak wpływa na nasz aparat ruchu.

Dlaczego trening powięzi jest taki ważny?

Chcąc wytłumaczyć Ci, dlaczego trening powięzi jest dla nas taki ważny i dlaczego warto zapisać się na kurs Fizjo4life® MOVEMENT, trzeba zacząć od przedstawienia naszej głównej bohaterki, czyli powięzi. Powięź jest wszędobylską tkanką w naszym ciele. Ostatnio robi się o niej coraz głośniej i coraz szerzej mówi o znaczeniu sieci połączeń, jaką tworzy. Powięź otacza nasze mięśnie, narządy, naczynia krwionośne, każde włókno nerwowe. Oznacza to, że nie można jej wyizolować w treningu. Jeżeli jest to dla Ciebie zbyt abstrakcyjne, wyobraź sobie, że przekrój Twojego uda to połówka pomarańczy. Pomarańczowy miąższ to mięśnie, natomiast biała cieniutka skórka go otaczająca to właśnie powięź. Przez to, że powięź w naszym ciele jest ściśle ze sobą połączona, może być odpowiedzialna za ból właściwie w każdej jego części. Powięź zawiera więcej receptorów bólu niż mięśnie. Zdrowa powięź jest elastyczna i śliska. Brak regeneracji, stres, kontuzje zaburzają strukturę powięzi, powodując nadmierne napięcie, powstanie zrostów, zmniejszoną mobilność i przede wszystkim ból.

Czego dowiesz się na szkoleniu Fizjo4life® MOVEMENT?

Kurs Fizjo4life® MOVEMENT jest zorientowany na trening powięzi. Trening powięzi ma wiele zalet, przede wszystkim powoduje, że tkanka jest elastyczna, a zakres ruchu w stawach jest znacznie większy, mięśnie szybciej się regenerują i są mniej podatne na urazy, powięź jest odżywiona, ponieważ przepływ płynów jest lepszy, zmniejszony jest ból, co tym samym wpływa na lepsze samopoczucie.

Jednak żeby trening powięzi był skuteczny i przynosił cały pakiet korzyści, musi być dobrze przeprowadzony przez wykwalifikowaną osobę. Taką osobą możesz stać się po szkoleniu Fizjo4life® MOVEMENT. Na kursie nauczysz się podstaw treningu powięziowego w sporcie oraz terapii ruchowej, poznasz metody i założenia treningu powięzi w celu zwiększenia komfortu ruchu i zapobiegania kontuzjom. Dowiesz się, jakie znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu ludzkiego ciała ma ruch i jak go wykonać, aby był najbardziej spójny i ergonomiczny względem anatomii człowieka. 

Dla kogo Fizjo4life® MOVEMENT to must have?

Kurs to zdecydowanie must have dla każdego praktyka ruchu, fizjoterapeuty, masażysty, trenera i instruktora sportów, fitness, nauczyciela wychowania fizycznego oraz terapeuty. Dzięki szkoleniu pomożesz swoim podopiecznym zwiększyć elastyczność i ergonomię ich ciała w ruchu,  przyczynisz się do ich rozwoju i sukcesów. Jeżeli pracujesz z tancerzami, sportowcami sztuk walki, czyli osobami dla których, mobilność i elastyczność są kluczowe w ich dyscyplinie sportowej, nie wahaj się, tylko po prostu zapisz na szkolenie Fizjo4life® MOVEMENT. 

W tym miejscu trzeba zaznaczyć również, że oprócz poprawy mobilności i elastyczności, trening powięziowy ma jeszcze jedną ważną zaletę, a mianowicie uczy świadomości własnego ciała. A więc jeśli chcesz poznać swoje ciało i je rozwijać lub jesteś fizjoterapeutą, masażystą i chcesz swoim pacjentom pomóc zwiększyć poczucie świadomość swojego ciała, to szkolenie będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Uczysz się od najlepszych

Kurs Fizjo4life® MOVEMENT prowadzi Karolina Dachowska, która jest bezsprzecznie ekspertem z zakresu rolowania i treningu powięziowego. Jak sama mówi – powięzią zafascynowana jest od lat. Wiedza, którą Wam przekaże, jest wiedzą, którą sama zdobywała przez wiele lat, uczestnicząc w różnych międzynarodowych szkoleniach i eventach. Karolina jest osobą niezwykle pracowitą i kreatywną. Jako trener powięzi nauczy Cię czerpać prawdziwe korzyści z rolowania i treningu powięzi.

Autorzy artykułu:

Karolina Dachowska

Karolina Dachowska

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w rolowaniu, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Od lat związana ze sportem.

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Movement

Movement

Kurs podstaw treningu powięziowego w sporcie oraz terapii ruchowej. Szkolenie dedykowane szczególności: trenerom , fizjoterapeutom i nauczycielom.

Dowiedz się więcej
Therapy Edycja XVII

Therapy Edycja XVII

Kurs, który pomoże Ci skutecznie i bezpiecznie ćwiczyć z klientem bólowym, aby pomóc mu żyć na co dzień.

Dowiedz się więcej