Rehabilitacja neurologiczna

Rehabilitacja neurologiczna

Rehabilitacja neurologiczna Warszawa

Rehabilitacja neurologiczna prowadzona przez naszych specjalistów ma na celu przywrócenie w jak największym stopniu sprawności po urazach, w których dochodzi do upośledzenia funkcji tkanki nerwowej (np. w skutek urazów nerwów obwodowych, problemów dyskopatycznych czy choroby Parkinsona).

Cennik

Rehabilitacja neurologiczna 45 min 240 zł

Regeneracja tkanki nerwowej

Wieloletnie badania wykazały, że mózg ludzki ma olbrzymie możliwości do zregenerowania się po urazie.

Możliwości regeneracji tkanki nerwowej, jak i jej plastyczność, mogą być wykorzystane podczas prawidłowo prowadzonej rehabilitacji. Podczas terapii doświadczony fizjoterapeuta pobudza układ nerwowy w taki sposób, aby zmotywować go do odtwarzania połączeń nerwowych, a także tworzenia nowych.

Jak radzić sobie z niepełnosprawnością

Pacjenci ze schorzeniami neurologicznymi mają przed sobą bardzo często długą i żmudną rehabilitację. W czasie terapii, nasi specjaliści skupiają się także na uczeniu pacjenta radzenia sobie z niepełnosprawnością, która go dotknęła. Polega to na wskazaniu osobie rehabilitowanej, jak poprzez inne strategie ruchowe może zrekompensować sobie niemożność wykonania danej czynności. Ma to zapewnić jej komfort w miarę normalnego funkcjonowania na co dzień.

Terapia neurologiczna indywidualnie dostosowana do potrzeb pacjenta

Taka praca z pacjentem ma również zapobiec wytworzeniu się nieprawidłowych odruchów, które mogą utrudnić, a nawet wręcz uniemożliwić powrót do sprawności. Każdy program terapii jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta. Przy jego tworzeniu uwzględniamy jego stan i możliwości, a także rodzaj dysfunkcji.

Nowoczesne systemy fizjoterapii neurologicznej

Podczas rehabilitacji w równym stopniu kładziemy nacisk na sprawność układu szkieletowego, jak i układu nerwowego będącego nadrzędnym układem sterującym. Dzięki temu osiągamy duże lepsze rezultaty niż przy zastosowaniu starych systemów fizjoterapeutycznych.

  • 1 na 1
  • Terapeutyczne podejście
  • Pełen profesjonalizm