Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja dzieci

Lordoza i inne wady postawy - rehabilitacja Warszawa

Z powodu trybu życia i obowiązków wrażliwy na obciążenia układ mięśniowo-kostny dzieci łatwo ulega zniekształceniom i zaburzeniom postawy ciała. Umów swoje dziecko na konsultację z fizjoterapeutą dziecięcym.

Cennik

Rehabilitacja wad postawy dzieci i młodzieży 45 min 170 zł

Rehabilitacja dzieci w wieku od 7 do 18 lat

Rehabilitacja dziecięca przeznaczona jest dla pacjentów w wieku od 7 do 18 roku życia z wadami postawy, stóp, klatki piersiowej, po urazach ortopedycznych oraz wymagających ogólnego usprawniania. Terapia polega na przywróceniu prawidłowej i funkcjonalnej postawy ciała, pozwalającej na aktywności odpowiednie dla wieku i rozwoju. W jej zakres wchodzi korekcja wad kręgosłupa, stóp, kolan oraz wszelkich dysfunkcji związanych z postawą ciała. Obejmuje także naukę prawidłowych nawyków i zachowań prozdrowotnych oraz trening ogólnorozwojowy wspierający zdrowe i harmoniczne dorastanie.

Rehabilitacja metodą PRI – Postural Restoration Institute

Pracujemy metodą PRI (Postural Restoration Institute), która polega na odbudowie prawidłowych wzorców posturalnych i ruchowych, korekcji wad postawy, a także uczy dzieci funkcjonalnego ruchu i wprowadza prawidłowe nawyki motoryczne. Metoda ta oparta jest o wzmacnianie mięśni posturalnych i ogólne usprawnienie dziecka.

Lordoza i inne dziecięce wady postawy, a rehabilitacja dziecięca

Odpowiednio wcześnie wdrożona rehabilitacja pozwala na uniknięcie pogłębienia wad postawy oraz zespołów bólowych w przyszłości. Terapia dobierana jest indywidualnie do wieku, stanu zdrowia i możliwości małego pacjenta. W razie potrzeby wprowadza się elementy terapii manualnej.

Zajęcia zawsze prowadzone są w atmosferze sprzyjającej komfortowi i rozwojowi dziecka.

  • 1 na 1
  • Terapeutyczne podejście
  • Pełen profesjonalizm