Jakigo fizjotrapeutę wybrać?

Dlaczego wspieramy leniwce w warszawskim zoo?

🕓Artykuł przeczytasz w 1 min 46 sek

Dlaczego wspieramy leniwce w warszawskim zoo?

Ogromna radość ogarnęła nasze Studio Fizjo4life, kiedy podjęliśmy decyzję o adopcji dwóch uroczych leniwców z warszawskiego ZOO. Amy i Paavo, takie są ich imiona, stały się teraz nieodłączną częścią naszej fizjo-rodziny.  Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę nietypową adopcję i dlaczego warto wspierać leniwce? Oto kilka powodów, które chcemy Wam przedstawić.

Leniwce – nieco zapomniane stworzenia

W świecie dzikiej przyrody leniwce nie należą do gatunków, o których często się mówi. O wiele częściej słyszymy o innych zwierzętach, jednak leniwce zasługują na naszą uwagę i wsparcie z wielu powodów.

To zwierzęta, które przez swoją urodę i zachowanie zdobywają serca wielu ludzi. Ich spokojny i leniwy styl życia, od którego wzięła się nazwa, budzi sympatię i uśmiech na twarzach obserwatorów. Jednak warto zaznaczyć, że leniwce są również zagrożonym gatunkiem. Zmiany w środowisku naturalnym oraz działalność człowieka sprawiają, że ich populacja maleje. Dlatego tak ważne jest, abyśmy o nich pamiętali i starali się im pomóc.

Fizjo4life pomaga nie tylko ludziom

W Fizjo4life kładziemy ogromny nacisk na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi. Nasze usługi fizjoterapeutyczne oraz treningi specjalistyczne pomagają naszym klientom wracać do pełnej sprawności i cieszyć się aktywnym życiem. Jednak nasza misja sięga dalej niż tylko człowiek. Jesteśmy przekonani, że warto pomagać również innym istotom na tej planecie, które potrzebują wsparcia.

Fizjo4life pomaga leniwcom zarówno z gatunku Choloepus didactylus jak i Homo sapiens.

Leniwce są doskonałym przykładem stworzeń, które mogą być wspierane przez nasze Studio. Nasza specjalność to przecież “leniwce”, zwłaszcza te z gatunku homo sapiens. Wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia, pracując przy biurku przez wiele godzin dziennie. To prowadzi do wielu dolegliwości zdrowotnych, takich jak bóle pleców czy problemy z postawą. Dlatego mamy na pokładzie naszego Studia właśnie te leniwce – Amy i Paavo, którzy przypominają nam o potrzebie ruchu i dbania o swoje ciało.

Wspierając leniwce, wspierasz siebie

Dlaczego więc warto wspierać leniwce? Bo wspierając leniwce, wspierasz także siebie. Odbicie tego spokojnego i leniwego stylu życia w naszym zabieganym świecie może być doskonałą inspiracją do zmiany nawyków i bardziej aktywnego trybu życia. Amy i Paavo przypominają nam, że warto poświęcić czas na ruch i dbanie o zdrowie.

Adopcja leniwców to dla nas także symboliczny gest. Chcemy również zaprosić Was, naszych klientów i sympatyków Fizjo4life, do dołączenia do nas w tej wyjątkowej inicjatywie. Razem możemy pomóc leniwcom i wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu.

W Fizjo4life wierzymy, że warto dbać o zdrowie i dobre samopoczucie nie tylko siebie, ale także innych istot na tej planecie, takich jak leniwce. Amy i Paavo stały się naszymi przyjaciółmi i inspiracją do bardziej aktywnego trybu życia. Wspierając leniwce, wspierasz także siebie, zachęcamy więc do dołączenia do nas w tej wyjątkowej inicjatywie. Razem możemy sprawić, że świat będzie lepszym miejscem nie tylko dla nas, ale także dla tych uroczych stworzeń.

Autorzy artykułu:

Michał Dachowski

Michał Dachowski

Michał specjalizuje się w terapii manualnej tkanek miękkich. Stale rozwija wiedzę w rehabilitacji urazowej, ze szczególnym naciskiem na urazy sportowe.

Karolina Dachowska

Karolina Dachowska

Karolina specjalizuje się w treningu powięzi, a w szczególności w rolowaniu, rozciągania powięziowego w sporcie i terapii. Od lat związana ze sportem.

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Indywidualny trening funkcjonalny 60 min200zł
Trening terapeutyczny 60 min200zł
Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Indywidualny trening funkcjonalny

Indywidualny trening funkcjonalny

Ten intensywny program treningowy pozwoli Ci wzmocnić ciało, zwiększyć siłę, poprawić formę i kondycję.

Dowiedz się więcej
Indywidualny trening terapeutyczny

Indywidualny trening terapeutyczny

Aby powrócić do aktywności bez narażania swojego ciała na dolegliwości bólowe niezbędna jest praca nad wzmacnianiem swoich najsłabszych ogniw.

Dowiedz się więcej