Jakigo fizjotrapeutę wybrać?

Kolarstwo – najczęstsze kontuzje

Jeśli chcesz się zrelaksować wsiądź na rower …nic bowiem tak nie odpręża jak jazda na dwóch kółkach na świeżym powietrzu. Ma to też zbawienny wpływ na mięśnie i stawy, dotlenia mózg, poprawia krążenie. Niestety jak każdy sport także jazda na rowerze może doprowadzić do kontuzji.

Autorzy to fizjoterapeuci:
2 min czytania
Opublikowano 30/09/2017
Kolarstwo – najczęstsze kontuzje

Jak przy każdym sporcie nim zaczniemy tę formę wysiłku fizycznego powinniśmy najpierw pamiętać o przygotowaniu się do tego. Rozgrzewka może bowiem uchronić przed wieloma kłopotami zdrowotnymi będącymi konsekwencją jazdy na rowerze bez przygotowania.

Dołącz do naszej społeczności:

Dawka wiedzy prosto od specjalistów

Najnowsze porady i informacje o tym jak dbać o swoje zdrowie, podane w zrozumiały sposób przez naszych specjalistów.

Jeden mail tygodniowo, bez spamu

Nie będziemy zasypywać Cię zbędnymi wiadomościami, gwarantujemy jedną porcję wskazówek tygodniowo.

Możesz słuchać lub czytać

Bez względu na to jaką formę nauki preferujesz, nasz podcast i artykuły pozwolą Ci zdobywać wiedzę tak jak lubisz.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fizjo4life Michał Dachowski , Jagiellońska 4, 03-721 Warszawa (będącym Administratorem danych) i otrzymywanie drogą elektroniczną maili z wiedzą z zakresu treningu, fizjoterapii oraz bliskich im obszarów, a także informacji o nowościach, podcastach, szkoleniach i dedykowanych ofertach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgoda ta jest dobrowolna i mogę ją w każdej chwili cofnąć. Mam też prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. [ pokaż dalej ][ pokaż mniej ]

Jakie kontuzje dotykają rowerzystów?

Najbardziej na kontuzję podczas jazdy rowerem narażone są dolne partie ciała. Głównie w obrębie pasa biodrowo piszczelowego, w skład którego wchodzi miednica i kości kończyn, aż do piszczeli.

Początkowo ból pojawia się w kolanie jako konsekwencja nadwyrężenia mięśni nóg i stawów. W konsekwencji zbyt dużego obciążenia nóg, szczególnie kolan podczas jazdy, dojść może do urazów rzepki, naderwanie ścięgien, stany zapalne w obrębie stawu kolanowego, a nawet w bardzo rzadkich przypadkach do zerwania więzadeł. Jeśli rowerzysta przez wiele lat jeździ w zły sposób (np. źle ustawiona odległość do pedałów) może dojść nawet do degeneracji chrząstek w stawie rzepkowo-udowym. W przypadku gdy podczas jazdy rowerowej dojdzie do upadku lub wypadku rowerzysta musi się liczyć ze skręceniem, zwichnięciem stawów, stłuczeń a nawet złamania kości.

Jazda na rowerze związana jest z przyjęciem lekko pochyłej pozycji z głową do góry, dlatego w trakcie wycieczek rowerowych może dojść do kontuzji w obrębie kręgosłupa.

Niejednokrotnie rowerzyści po skończonej trasie skarzą się na ból nadgarstków. Szczególnie jeśli trasa prowadziła przez leśne ścieżki i wertepy. Jest to konsekwencją drgań i sił oddziałujących na ręce i nadgarstki rowerzysty.

My w naszej praktyce pomagamy wszystkim tym, którzy kochają rower, amatorom i kolarzom zawodowym. Dzięki obszernej wiedzy i doskonałej aparaturze jesteśmy w stanie pomóc każdemu, kto podczas jazdy na rowerze ulegli kontuzji.

Rozpoznajesz te dolegliwości?

Skonsultuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i odzyskaj pełnię zdrowia.

Zapisz się na wizytę

Autorzy artykułu:

Michał Dachowski

Michał Dachowski

Michał specjalizuje się w terapii manualnej tkanek miękkich. Stale rozwija wiedzę w rehabilitacji urazowej, ze szczególnym naciskiem na urazy sportowe.

Marcin Bocian

Marcin Bocian

Jest fizjoterapeutą i trenerem, od którego zdobędziesz niezbędną w treningu personalnym wiedzę o anatomii, programowaniu, a także ogromny wachlarz ćwiczeń.

Cennik

Fizjoterapia sportowa 30 min od 120zł
Fizjoterapia sportowa 60 min od 240zł
Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Rehabilitacja sportowa

Mamy wiedzę i doświadczenie w pracy ze sportowcami. Dzięki temu możemy skutecznie przygotować ich do uprawiania sportu zawodowego, jak i amatorskiego. Dowiedz się więcej