Postaw na
regenerację


Sauna

Podaruj dobrą energię dla swojego ciała i chwile odprężenia dla umysłu.

W naszej filozofii zdrowego ciała i ruchu szczególną rolę przypisujemy regeneracji. Jest ona niezbędna, aby nasze ciało odzyskało równowagę po treningu czy odpoczęło po trudach ciężkiego dnia. Dlatego w zaciszu naszego studia stworzyliśmy wyjątkowe miejsce - strefę ciepła, kojącej muzyki i aromatów, które pozwolą Ci się zrelaksować, nabrać sił oraz zregenerować ciało.

Sauna fińska

Sauna Fińska, zwana inaczej sauną suchą, to klasyczna sauna drewniana, gdzie za pomocą pieca z gorącymi kamieniami powietrze w pomieszczeniu rozgrzewa się nawet do temperatury 100°C, a wilgotność powietrza sięga 10%. Ogromną zaletą sauny fińskiej jest połączenie regeneracji z właściwościami detoksykacyjnymi.

Regularne odbywanie seansów saunowych hartuje ciało i wspomaga układ odpornościowy. Seanse usprawniają pracę serca, wspomagają regulację skoków ciśnienia, a także poprawiają krążenie i ułatwiają oddychanie. Aby pobyt w saunie przyniósł dla naszego organizmu jak najwięcej korzyści, niezbędne jest umiejętne schładzanie. Podczas nagrzewania naczynia krwionośne rozszerzają się, z kolei przy pomocy schładzania doprowadza się do redukcji utraty ciepła z organizmu, co zmniejsza częstotliwość skurczy serca. W ten sposób dotleniamy nasz organizm poprawiając jego wydolność i usprawniając nasz układ oddechowy.

Podczas seansu w saunie organizm wydala toksyny, co przyspiesza metabolizm, wspomaga odchudzanie i redukuje cellulit. Ciepło panujące w saunie otwiera pory i oczyszcza je, skóra ulega zmiękczeniu. Seans w saunie fińskiej niweluje bóle mięśni i stawów. Rozluźnia, relaksuje i pozwala łagodzić napięcie wynikające ze stresu. Sauna fińska zalecana jest osobom, które mają problemy z zasypianiem. Saunowanie to także doskonały sposób na poprawę koncentracji, walkę ze znużeniem i zmęczeniem.

Seanse otwarte w saunie fińskiej odbywają się w piątki o godzinie 17:00 i 18:30. W seansie otwartym może wziąć udział maksymalnie 6 uczestników.

Sauna Infrared

Sauna Infrared to inaczej sauna na podczerwień. Znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości leczniczych, często wykorzystywana jest również jako uzupełnienie w rehabilitacji. Sauna na podczerwień jest doskonałą alternatywą dla osób, które ze względu na przeciwwskazania zdrowotne nie mogą korzystać z sauny suchej i parowej.

Infrared ogrzewa ciało poprzez przenikanie promieni podczerwieni nie podnosząc przy tym temperatury powietrza. Temperatura w pomieszczeniu wynosi od 35 do 50 stopni. Promieniowanie w kabinie Infrared ma zbliżone działanie do promieni słonecznych, nie posiada jednak szkodliwych promieni UV. Seanse w tej saunie doceniamy głównie jesienią i zimą, kiedy brak naturalnego słońca wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Ten rodzaj sauny szczególnie polecany jest dla osób z cukrzycą, zapaleniem stawów, żylakami czy wahaniami ciśnienia. Dodatkowo przyspiesza krążenie i przynosi ulgę w dokuczliwych bólach.

Poza działaniem leczniczym, sauna ta posiada ogromne właściwości oczyszczające organizm z toksyn. Przyspiesza przemianę materii, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Ujędrnia i wygładza skórę, zmniejsza trądzik, wspomaga leczenie pękających naczyń krwionośnych (tzw. pajączków). Infrared to doskonały sposób na relaks, wpływa kojąco także w stanach depresyjnych.

Seanse otwarte w saunie Infrared odbywają się we wtorki o godzinie 17:00, 18:00 i 19:00. W seansie otwartym może wziąć udział maksymalnie 6 uczestników.

Seans prywatny w saunie fińskiej lub Infrared

Seans prywatny w saunie fińskiej lub Infrared jest doskonałą okazją do relaksu i całkowitego odcięcia się od stresów życia codziennego. Podczas trwania seansu cała strefa relaksu w naszym studio zarezerwowana jest tylko dla Ciebie, co daje Ci gwarancje spokoju i całkowitej prywatności. Poczuj się swobodnie i komfortowo bez strachu przed niechcianymi spojrzeniami. Pozwól sobie odpocząć i spędzić czas dokładnie tak, jak masz na to ochotę przy dźwiękach wybranej przez siebie muzyki.

Seans prywatny to możliwość wyjątkowego spędzenia czasu samemu, z najbliższą osobą lub w gronie znajomych. Jest to okazja zarówno do świętowania wspólnej codzienności, jak i specjalnych okazji, a bon na seans prywatny bez wątpienia byłby niezapomnianym prezentem i wartościowym doświadczeniem dla obdarowanego. Jednocześnie z seansu może skorzystać od 1 do 4 osób.

Seans specjalny w saunie fińskiej

Pełny seans sauny fińskiej przeprowadzany jest przez Saunamistrza. Seans składa się z fazy nagrzania, schładzania i odpoczynku, a w przerwie między wejściami do sauny odbywa się relaksujący masaż. Każda z faz jest powtarzana 3 razy w ramach 2 godzinnego zabiegu. Połączenie właściwości regeneracyjnych sauny i masażu pozwala na uzyskanie możliwie największego odprężenia i relaksacji kojąc ciało i umysł. Aromaterapeutyczne właściwości seansu redukują stres, działają odprężająco, poprawiają nastrój. Olejki eteryczne wykorzystywane podczas seansu inhalują, pozytywnie wpływając na układ oddechowy.

Seans specjalny w saunie fińskiej przeznaczony jest dla jednej lub dwóch osób. Stanowi on doskonałe uzupełnienie potreningowej regeneracji, zabieg leczniczy i relaksacyjny, zapewniając odprężenie i odzyskanie wewnętrznej równowagi. To doskonały pomysł na spędzenie czasu we dwoje w klimatycznym i stylowym zaciszu naszej strefy relaksu.

Sprawdź jak wygląda seans w saunie i jak się do niego przygotować