Jakigo fizjotrapeutę wybrać?

Rehabilitacja barku i łokcia

🕓Artykuł przeczytasz w 1 min 27 sek

Rehabilitacja barku i łokcia


Staw ramienny

Do składowych tego stawu zaliczamy kość ramienną i kości obręczy barkowej. Dzięki temu bierze udział w ruchach w mechanice górnej części ciała. Kontuzje braku są dość częste i dosięgnąć mogą każdego, nawet nieuprawiającego sportu. Dysfunkcje tego stawu są bardzo nieprzyjemne i utrudniają codzienną egzystencję, często też skutkują silnymi dolegliwościami bólowymi i rozwijającym się w jego obrębie stanem zapalnym związanym z nadwyrężeniem stawu.

Nie można lekceważyć objawów bólowych tej okolicy, szczególnie jeśli towarzyszy on każdemu ruchowi. Jeżeli dyskomfort odczuwasz także w nocy, lub gdy w tym czasie ból wzrasta, a Ty masz wrażenie, że tracisz sprawność ruchową ręki, a w stawie słyszysz „klikanie” to znaczy, że dzieje się cos złego i by zapobiec większym problemom ze stawem powinieneś zgłosić się do fizjoterapeuty.

SKUTECZNA terapia METODĄ FDM, poprawa po każdej terapii.

Przyjdź do nas otoczymy Cię kompleksową doskonałą opieką. Ulżymy w bólu i pomożemy powrócić do normalnej sprawności.

Rozpoznajesz te dolegliwości?

Skonsultuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i odzyskaj pełnię zdrowia.

Zapisz się na wizytę

Staw łokciowy

Ten otoczony torebką stawowa staw znajduje się na połączeniu kości przedramienia i ramienia. Jest to bardzo złożona struktura, w jego skład wchodzą tak naprawdę 3 współdziałające stawy:

 • staw ramienno-łokciowy;
 • staw ramienno-promieniowy
 • staw promieniowo-łokciowy bliższy

SKUTECZNA terapia METODĄ FDM, poprawa po każdej terapii.

Jest on odpowiedzialny za ruchy ręką, jej zginanie i prostowanie. Wszelkie kontuzje w jego obrębie znacząco utrudniają codzienna egzystencję.

Przyczyny bólu w barku i łokciu

Urazowe:

 • Zwichnięcie stawu
 • Skręcenie stawu
 • Pourazowe zapalenie torebki stawowej
 • Uszkodzenia więzadła i torebki i innych tkanek miękkich
 • Powstawanie myszek stawowych
 • Pourazowe włóknienie stawu

Nieurazowe:

 • Neuropatie kompresyjne
 • Zapalenie kaletek
 • Łokieć tenisisty – zmiany chorobowe, bardzo bolesne dotyczące przyczepów ścięgnistych mięsni prostowników nadgarstka w okolicy łokciowej
 • Łokieć golfisty – zmiany chorobowe, bardzo bolesne dotyczące przyczepów ścięgnistych mięsni zginaczy nadgarstka w okolicy łokciowej

Te dwie ostatnie przypadłości wbrew nazwie nie dotycząc tylko osób uprawiających te sporty. Zmiany te związane są bowiem z powtarzanymi nieustająco ruchami nadgarstka i łokcia, takimi jak pisanie na klawiaturze, obsługa myszki, prace krawieckie, a nawet duży nacisk podczas przykręcania śrub śrubokrętem.

Jeżeli zauważyłeś obrzęk i zaczerwienienie w okolicy stawu łokciowego, ból stawu, każdy ruch nadgarstka kończy się promieniowaniem dolegliwości bólowych aż do przedramienia i ramienia zgłoś się do nas. Dzięki fachowej wiedzy i nowoczesnemu sprzętowi fizjoterapeuta jest w stanie Ci pomóc.

Rozpoznajesz te dolegliwości?

Skonsultuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i odzyskaj pełnię zdrowia.

Zapisz się na wizytę

Autorzy artykułu:

Bartek Pietruszewski

Bartek Pietruszewski

Bartek specjalizuje się w terapii urazowej oraz dysfunkcjach ruchu. Certyfikowany terapeuta metody FDM na której, w dużym stopniu, opiera swoją pracę.

Filip Żołądek

Filip Żołądek

Filip specjalizuje się w reedukacji prawidłowych wzorców ruchowych w oparciu o koncepcję Kinetic Control i prowadzeniu treningów funkcjonalnych.

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Fizjoterapia dorosłych 30 minod 100zł
Fizjoterapia dorosłych 60 minod 200zł
Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Rehabilitacja dorosłych

Rehabilitacja dorosłych

Pomagamy pacjentom zapomnieć o bólu i problemach z poruszaniem się. Wspieramy w powrocie do sprawności po kontuzjach czy interwencjach chirurgicznych.

Dowiedz się więcej