Rehabilitacja biodra

🕓Artykuł przeczytasz w 0 min 58 sek

Rehabilitacja biodra

Biodro – podstawowe informacje

Jest to staw tworzący połączenie uda z kością miednicy. Jest on wieloosiowy, składający się z kulistej części będącej zakończeniem kości udowej i wklęsłej panewki stawu biodrowego położonej na miednicy.

Zaliczamy go do jednych z największych stawów w organizmie i jego prawidłowe funkcjonowanie jest odpowiedzialne za możliwość poruszania kończyny dolnej, a dzięki temu i za możliwość chodzenia.

Biodra wraz z wiekiem stają się coraz bardziej podatne na urazy

Funkcja lokomocyjna, która jest następstwem zasady działania stawu biodrowego powoduje, iż wraz z upływem czasu staje się on co raz bardziej podatny na uszkodzenia i słabszy. Często też dotyczą go dolegliwości bólowe.

Zwyrodnienia stawu biodrowego

Jednym ze schorzeń w obrębie pasa miednicy, występującym bardzo często, jest zwyrodnienie stawu biodrowego. Jest ona spowodowana stopniowym zużywaniem się stawu i idącym za to zwyrodnieniem. Staw ten bardzo często narażony jest też na liczne urazy np. w następstwie upadku, bardzo silnego obciążenia podczas pracy fizycznej, uprawianiu sportu.

Nikt z nas nie lubi cierpieć, tak więc jeżeli boli Cię biodro, odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu, ból promieniujący od pachwiny w kierunku kolana, który zwiększa się podczas ruchu, chodzisz utykając, lub masz z chodzeniem problem. Nie możesz sam ubrać skarpetek, bo założenie nogi na nogę jest dla Ciebie niewykonalne z powodu bólu zgłoś się do nas w celu umówienia się na rozmowę z rehabilitantem.

Diagnostyka i rehabilitacja stawu biodrowego

Dzięki odpowiedniej diagnostyce poprzedzającej nowoczesną i fachową rehabilitację pomożemy Ci wyleczyć kontuzję, usuniemy przyczyny bólu i pozwolimy odzyskać sprawność.

Zapraszamy do naszego gabinetu!

Autorzy artykułu:

Snizhana Pazura

Snizhana Pazura

W pracy z pacjentami bazuje na poprawie zdrowia oraz samopoczucia osoby, kształtowaniu siły oraz sprawności.

Paulina Gawron

Paulina Gawron

Paulina jest specjalistką od rehabilitacji ortopedycznej, ale pomoże Ci też, jeśli jesteś po zabiegach neurochirurgicznych lub cierpisz na ból.

Udostępnij na Facebooku

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Rehabilitacja dorosłych

Rehabilitacja dorosłych

Pomagamy pacjentom zapomnieć o bólu i problemach z poruszaniem się. Wspieramy w powrocie do sprawności po kontuzjach czy interwencjach chirurgicznych.

Dowiedz się więcej