Masaż klasyczny czy sportowy – który wybrać?

🕓Artykuł przeczytasz w 1 min 57 sek

Masaż klasyczny czy sportowy – który wybrać?

Od dłuższego czasu planujesz wybrać się na masaż, zastanawiasz się nad masażem klasycznym lub sportowym i odwlekasz wizytę u masażysty, bo nie wiesz który, z nich byłby dla Ciebie najlepszy? W tym poradniku dowiesz się jaki rodzaj masażu będzie dla Ciebie najskuteczniejszy.

Masaż wykorzystuje różne techniki, oddziałujące na mięśnie i pobudzające cały organizm. Jako jedna z metod fizjoterapii skutecznie leczy dolegliwości bólowe, a w rehabilitacji sportowej stanowi ważny element terapii. Masaż klasyczny, w niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się niż masaż sportowy i odwrotnie.

Aby masaż przyniósł nam jak najwięcej korzyści zdrowotnych, trzeba wiedzieć, który rodzaj masażu będzie dla nas najlepszy.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejsza forma masażu. Stosuje się w nim różne techniki (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje) wykorzystujące siłę nacisku na mięśnie, przy użyciu dłoni, przedramion oraz łokci. Masażysta dostosowuje siłę nacisku do potrzeb i preferencji osoby masowanej.

Masaż klasyczny rozluźnia napięte mięśnie, poprawia przepływ krwi, zwiększa elastyczność mięśni i zakres ruchomości oraz zmniejsza odczucia bólowe. Masaż klasyczny pozytywnie wpływa na samopoczucie i stan emocjonalny pacjenta, redukując stres i zwiększając wydzielanie endorfin. Ten rodzaj masażu szczególnie polecany jest dla tych osób, które chcą poprawić swoje zdrowie fizyczne lub psychiczne.

Masaż sportowy

W masażu sportowym stosuje się podobne techniki do wykorzystywanych w masażu klasycznym. Różnica polega na tym, że w masażu sportowym pracuje się na określonym mięśniu lub grupie mięśniowej i używa się dużo większej siły nacisku niż w przypadku masażu klasycznego. Większa siła nacisku pozwala masażyście sportowemu na większą stymulację tkanki głębokiej powodując, że staje się ona mobilniejsza, elastyczniejsza i mniej podatna na urazy.

Masaż sportowy przyśpiesza regenerację mięśni, ścięgien i więzadeł, zmniejsza napięcie mięśniowe oraz zwiększa zakres ruchu, minimalizując ryzyko doznania kontuzji i zwiększając wydajność sportowca. Właśnie dlatego ten rodzaj masażu polecany jest przede wszystkim sportowcom oraz osobom amatorsko uprawiającym sport.

Który masaż wybrać – masaż klasyczny czy sportowy?

Jeżeli dokucza Ci ból kręgosłupa, głowy lub innej części ciała, który jest konsekwencją choroby lub długotrwałej pracy w jednej pozycji, najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie masaż klasyczny, a jeżeli chcesz jak najszybciej wrócić do formy i swojej maksymalnej sprawności fizycznej, wybierz masaż sportowy.

Jeżeli po nadmiernym stresie szukasz odprężenia i rozluźnienia napiętych mięśni, zdecyduj się na masaż klasyczny,  natomiast jeżeli chcesz zadbać o swoją formę, pragniesz, aby Twoje mięśnie były wydajniejsze i szybciej się regenerowały, masaż sportowy wykonywany przed, po lub w trakcie wysiłku będzie strzałem w dziesiątkę.

Masaż klasyczny i masaż sportowy to dwa rodzaje masażu, z których nasz organizm będzie czerpał dużo korzyści. Zdecydowanie najlepsze jest indywidualne i kompleksowe podejście do pacjenta oraz jego problemu, czy dolegliwości. Fizjoterapeuta, wzbogacając masaż o nowe elementy jak na przykład bańka chińska może jeszcze bardziej stymulować tkankę mięśniowo-powięziową, przynosząc szybsze i lepsze efekty leczenia.

Popraw swoją sprawność fizyczną i samopoczucie, wybierz najlepszy dla siebie masaż w Warszawie. Na masaż możesz umówić osobiście w naszym studio, telefonicznie, przez aplikację Booksy lub zakładkę „Rezerwacja wizyty” na naszej stronie.

Autorzy artykułu:

Szymon Wiśniewski

Szymon Wiśniewski

Szymon jest masażystą specjalizującym się w głębokiej relaksacji ciała. W swojej pracy skupia się na ludzkiej naturze, jej fizjologii oraz zdrowiu.

Bartek Pietruszewski

Bartek Pietruszewski

Bartek specjalizuje się w terapii urazowej oraz dysfunkcjach ruchu. Certyfikowany terapeuta metody FDM na której, w dużym stopniu, opiera swoją pracę.

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Masaż klasyczny 30 min90zł
Masaż sportowy 30 min90zł

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny znajduje swoje zastosowanie najczęściej przy dolegliwościach wynikających z braku ruchu lub przeciążeń spowodowanych pracą.

Masaż sportowy

Masaż sportowy

Do zadań masażu sportowego należy przyśpieszenie regeneracji mięśni, przygotowanie organizmu do treningu oraz zapobieganie kontuzjom i zakwasom.