Jakigo fizjotrapeutę wybrać?

Dlaczego warto udać się do fizjoterapeuty?

🕓Artykuł przeczytasz w 1 min 56 sek

Dlaczego warto udać się do fizjoterapeuty?

Rola fizjoterapeuty

Zadaniem fizjoterapeuty jest przywrócenie lub utrzymanie sprawności ruchowej pacjenta. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo korzyści przynosi fizjoterapia. Istnieje mylne przekonanie, że z usług fizjoterapeuty korzystają tylko sportowcy i osoby starsze ze zmianami zwyrodnieniowymi. Najwyższy czas wyprowadzić wszystkich z tego błędu, a więc kiedy i dlaczego należy udać się do fizjoterapeuty?

Popraw swoją postawę ciała

W pracy godzinami przesiadujesz przed komputerem, a krzesło na którym spędzasz połowę swojego dnia, jest niewygodne, dlatego przyjmujesz nienaturalne pozycje całego ciała? A może masz pracę, która wymaga od Ciebie ciągłego stania? W ciągu dnia nie zwracasz uwagi na swoją postawę ciała, ale jeśli skarżysz się na bóle głowy, kolan lub pleców, a Twoje samopoczucie z dnia na dzień jest coraz gorsze, musisz wiedzieć, że może to być spowodowane niewłaściwą ergonomią pracy. Fizjoterapeuta pomoże Ci w zwiększeniu świadomości swojego ciała, skupi się na wzmacnianiu mięśni posturalnych i podpowie jak radzić sobie z długim przebywaniem w jednej pozycji, dzięki temu zapomnisz o swoich przykrych dolegliwościach.

Dołącz do naszej społeczności:

Dawka wiedzy prosto od specjalistów

Najnowsze porady i informacje o tym jak dbać o swoje zdrowie, podane w zrozumiały sposób przez naszych specjalistów.

Jeden mail tygodniowo, bez spamu

Nie będziemy zasypywać Cię zbędnymi wiadomościami, gwarantujemy jedną porcję wskazówek tygodniowo.

Możesz słuchać lub czytać

Bez względu na to jaką formę nauki preferujesz, nasz podcast i artykuły pozwolą Ci zdobywać wiedzę tak jak lubisz.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fizjo4life Michał Dachowski , Jagiellońska 4, 03-721 Warszawa (będącym Administratorem danych) i otrzymywanie drogą elektroniczną maili z wiedzą z zakresu treningu, fizjoterapii oraz bliskich im obszarów, a także informacji o nowościach, podcastach, szkoleniach i dedykowanych ofertach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgoda ta jest dobrowolna i mogę ją w każdej chwili cofnąć. Mam też prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. [ pokaż dalej ][ pokaż mniej ]

Zapobiegaj urazom

Chcesz zacząć trenować na siłowni? Masz zamiar wziąć udział w Runmageddonie, Iron Manie lub innej imprezie sportowej wymagającej odpowiedniego przygotowania i nie wiesz, od czego zacząć? Zacznij od wizyty u fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta sportowy pokaże Ci jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, by nie doprowadzić do urazów, oceni Twoje ciało i możliwości, dostosowując pod nie plan treningowy, dzięki któremu osiągniesz postawiony cel.

Wyeliminuj ból

Skarżysz się na ból, ale nie masz konkretnego urazu? Ból wybudza Cię w nocy? Masz zdiagnozowaną chorobę reumatyczną? Od dawna w Twojej codziennej diecie goszczą leki przeciwbólowe, bo uważasz, że to jedyny ratunek na walkę z bólem? Jeżeli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedź brzmiała twierdząco, to znak, że potrzebny Ci dobry fizjoterapeuta. Fizjoterapeuta po przeprowadzeniu kompleksowego badania znajdzie źródło bólu i za pomocą specjalnych metod fizjoterapeutycznych pomoże Ci zniwelować lub całkowicie go wyeliminować.

Twoje ciało zasługuje na to, co najlepsze

Skontaktuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i zadbaj o swoje zdrowie.

Zapisz się na wizytę

Walcz z chorobą

Walka z chorobą to nie tylko leczenie farmakologiczne. Istotne, a może nawet najważniejsze jest leczenie fizjoterapeutyczne. Wiele chorób takich jak stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, mózgowe porażenie dziecięce wymagają stałej rehabilitacji i pracy z pacjentem. Fizjoterapia ukierunkowana jest na poprawę ogólnej sprawności fizycznej, poprawie koordynacji, równowagi, reedukacji chodu i zmniejszaniu napięcia mięśniowego. W przypadku cukrzycy typu 2 ważny jest dobór intensywności i czasu ćwiczeń, odpowiednio dostosowany i przeprowadzony przez fizjoterapeutę wysiłek fizyczny jest w stanie zmniejszyć insulinooporność lepiej niż leki.

Wróć do sprawności

Jesteś po endoprotezie stawu kolanowego lub biodrowego? A może miałeś inną operację, która znacznie osłabiła Twoje mięśnie? Pod okiem fizjoterapeuty wrócisz do swojej sprawności fizycznej przed operacją. Fizjoterapeutę warto odwiedzić również przed operacja, pozwoli Ci to lepiej się do niej przygotować.

Kiedy jeszcze warto umówić się na wizytę fizjoterapeutyczną?

Pamiętajmy, że do fizjoterapeuty warto pójść zawsze. Niezależnie od tego, czy coś nam dolega, czy też nie, nie musimy być po operacji i wcale nie musimy skarżyć się na ból. Do fizjoterapeuty może przyjść każda osoba, w każdym wieku, chcąca sprawdzić stan swojego ciała, zadbać o swoje zdrowie i poprawić swoje samopoczucie.

Do naszych fizjoterapeutów możesz przyjść z każdym problem.

Twoje ciało zasługuje na to, co najlepsze

Skontaktuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i zadbaj o swoje zdrowie.

Zapisz się na wizytę

Autorzy artykułu:

Paulina Sobczak

Paulina Sobczak

Paulina specjalizuje się w diagnostyce dysfunkcji w obrębie układu nerwowego, rehabilitacji pooperacyjnej i pourazowej kręgosłupa oraz stawów obwodowych.

Michał Dachowski

Michał Dachowski

Michał specjalizuje się w terapii manualnej tkanek miękkich. Stale rozwija wiedzę w rehabilitacji urazowej, ze szczególnym naciskiem na urazy sportowe.

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Rehabilitacja dorosłych 30 min od 100zł
Rehabilitacja dorosłych 60 min od 200zł
Rehabilitacja sportowa 30 min od 100zł
Rehabilitacja sportowa 60 min od 200zł
Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Rehabilitacja dorosłych

Rehabilitacja dorosłych

Pomagamy pacjentom zapomnieć o bólu i problemach z poruszaniem się. Wspieramy w powrocie do sprawności po kontuzjach czy interwencjach chirurgicznych.

Dowiedz się więcej
Rehabilitacja sportowa

Rehabilitacja sportowa

Mamy wiedzę i doświadczenie w pracy ze sportowcami. Dzięki temu możemy skutecznie przygotować ich do uprawiania sportu zawodowego, jak i amatorskiego.

Dowiedz się więcej