Konferencja chondromolacje i zwyrodnienia

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

🕓Artykuł przeczytasz w 1 min 45 sek

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

10 rzeczy, które warto sprawdzić przed wyborem rehabilitanta:

  1. POLECENIE – popytaj wśród znajomych, rodziny, czy nie znają terapeuty godnego polecenia, z którego usług są zadowoleni.
  2. PRZESZUKAJ INTERNET – uważaj na zwodnicze reklamy i nie sugeruj się wysokim miejscem w wyszukiwarce, nie świadczy to o jakości usług. Jeżeli znalazłeś potencjalnego rehabilitanta zarówno przez Internet, jak i z polecenia koniecznie sprawdź jego kompetencje zawarte w poniższych punktach.
  3. KWALIFIKACJE – sprawdź jakiej uczelni jest absolwentem: państwowej, prywatnej, dziennej, czy zaocznej. Zwróć uwagę na otrzymany tytuł, czy jest to magister, licencjat, technik, czy masażysta? Oceń wykształcenie rehabilitanta i wybierz tego, który twoim zdaniem posiada najbardziej kompleksowe wykształcenie.
  4. DOŚWIADCZENIE – prześledź uważnie dotychczasową ścieżkę zawodową terapeuty, jak długo praktykuje, gdzie pracował i z kim współpracuje. Warto zainteresować się rehabilitantem, który ma doświadczenie zarówno z profesjonalnymi sportowcami, jak i pacjentami nie uprawiającymi sportu, gdyż dzięki temu posiada większą znajomość problemu.
  5. UKOŃCZONE KURSY – zwróć szczególną uwagę na odbyte przez rehabilitanta specjalistyczne kursy, gdyż to właśnie na nich opiera się technika pracy terapeuty. Dobry fizjoterapeuta powinien mieć ukończony więcej niż jeden kurs specjalistyczny w całości, gdyż te często podzielone są na części. Sprawdź kiedy rehabilitant ukończył ostatni kurs i czy nadal się dokształca, ponieważ fizjoterapia prężnie się rozwija, a dobry specjalista musi być „na czasie” z nowymi metodami leczenia.
  6. TERMINY – zorientuj się, czy fizjoterapeuta jest elastyczny, a jego grafik odpowiada twojemu, co w znacznym stopniu ułatwi rehabilitację i planowanie kolejnych wizyt. Upewnij się, czy terapeuta jest również mobilny i dojeżdża do pacjenta, co jest bardzo istotne w momencie, gdy pacjent z powodu znacznych dolegliwości nie jest w stanie sam dojechać do gabinetu.
  7. CENA – upewnij się jaki jest koszt wizyty, a także co jest zawarte w jej cenie. Dowiedź się jak długo trwa wizyta i ile z tego czasu jest poświęcone na pracę fizjoterapeuty 1 na 1 z pacjentem.
  8. STRONA WWW – odwiedź i przejrzyj witrynę specjalisty, do którego chcesz się udać, gdyż jest to jego wizytówka. Sprawdź, czy jest prowadzona na bieżąco i czy przede wszystkim posiada wszystkie nie zbędne informacje o rehabilitancie i gabinecie. Kompleksowa strona posiadająca szeroki opis oferowanych usług i kwalifikacji fizjoterapeutycznych świadczy o rzetelności oraz estetyce pracy rehabilitanta.
  9. SPECJALISTA – zorientuj się, czy rehabilitant jest aktywny i udziela się publicznie. Terapeuta, który jest pewny siebie i ręczy za swoją pracę chętnie publikuje swoje artykuły naukowe, jest ekspertem na forach i portalach tematycznych, dzięki czemu zyskuje uznanie i zaufanie nie tylko w swoim kręgu, ale także wśród pacjentów. Warto sprawdzić również opinie i oceny pacjentów, którzy już korzystali z usług fizjoterapeuty na znanych portalach recenzujących pracę rehabilitantów.
  10. ZMIEŃ TERAPEUTĘ – jeżeli nie odczuwasz poprawy swojego stanu zdrowia po kilku zabiegach lub gdy nie odpowiada Ci współpraca z terapeutą koniecznie zrezygnuj z jego usług. Poprawa powinna być odczuwalna już po jednym, dwóch zabiegach, a jej brak świadczy o złym zdiagnozowaniu problemu lub nie umiejętności jego wyleczenia przez rehabilitanta.

Rozpoznajesz te dolegliwości?

Skonsultuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i odzyskaj pełnię zdrowia.

Zapisz się na wizytę

Autorzy artykułu:

Michał Dachowski

Michał Dachowski

Michał specjalizuje się w terapii manualnej tkanek miękkich. Stale rozwija wiedzę w rehabilitacji urazowej, ze szczególnym naciskiem na urazy sportowe.

Bartek Pietruszewski

Bartek Pietruszewski

Bartek specjalizuje się w terapii urazowej oraz dysfunkcjach ruchu. Certyfikowany terapeuta metody FDM na której, w dużym stopniu, opiera swoją pracę.

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Fizjoterapia dorosłych 30 min od 100zł
Fizjoterapia dorosłych 60 min od 200zł
Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Rehabilitacja dorosłych

Rehabilitacja dorosłych

Pomagamy pacjentom zapomnieć o bólu i problemach z poruszaniem się. Wspieramy w powrocie do sprawności po kontuzjach czy interwencjach chirurgicznych.

Dowiedz się więcej