Pierwsza wizyta u fizjoterapety uroginekologicznego

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Jeśli po raz pierwszy udajesz się na wizytę u fizjoterapeutki uroginekologicznej, mamy dla Ciebie kilka informacji, o tym jak się przygotować.

Praca w miłej, intymnej atmosferze przekłada się na efekty terapii, ułatwia i przyśpiesza proces diagnostyczny. Zależy nam, aby w naszym studio Fizjo4life w Warszawie pacjenci czuli się swobodnie, dlatego zachęcamy do odpowiedniego przygotowania się do pierwszej wizyty . 

Najważniejsze rzeczy, o których powinnaś wiedzieć przed przyjściem na fizjoterapię uroginekologiczną:

Jeżeli masz 16-18 lat, konieczna jest zgoda rodzica, zarówno na wizytę, jak i na badanie ginekologiczne, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Wymagane zgody możesz pobrać tutaj. Wydrukuj je i poproś o podpis rodzica/ opiekuna prawnego.

Nie musisz wyrazić zgody na badanie “per vaginam”- w przypadku jej braku, badanie zostanie przeprowadzone w innej formie.

Jak przebiega pierwsza wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Pierwsza wizyta składa się z trzech kluczowych elementów – wywiadu i badania i terapii. Nasze fizjoterapeutki w pierwszej kolejności przeprowadzą z Tobą szczegółowy wywiad oraz diagnostykę związane z dolegliwościami, objawami, historią choroby, dotychczasowym leczeniem, w celu ustalenia przyczyny problemu, z którymi się do nas zgłosiłaś. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, a wyrazisz na to zgodę, wykonane może zostać również badanie “per vaginam”.

Fizjoterapeutka już podczas pierwszej wizyty może rozpocząć terapię. Na koniec wizyty odpowie również na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości, a także przekaże zalecenia, zapobiegające nawrotowi dolegliwości. Jeżeli będziesz wymagać dalszej rehabilitacji, omawiany jest jej przebieg i ilość kolejnych wizyt.

Wybierz się na swoją pierwszą wizytę u fizjoterapeutki uroginekologicznej w Warszawie, wybierając nasze specjalistki!

Wizytę fizjoterapeutyczną możesz umówić osobiście w naszym studio, telefonicznie, przez aplikację Booksy.