Czy można ćwiczyć w gipsie? Jak fizjoterapia może pomóc po złamaniu?

Złamana ręka lub noga nie musi oznaczać całkowitej bezczynności! Choć unieruchomienie ogranicza ruch, odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą pomóc utrzymać siłę mięśni, poprawić krążenie i przyspieszyć regenerację. Ruch jest kluczowy nie tylko dla zdrowych części ciała, ale także dla prawidłowego zrostu kości.

A co po zdjęciu gipsu? Sztywność, osłabienie i ograniczona ruchomość to częste problemy, które można skutecznie zniwelować dzięki fizjoterapii. Jak zadbać o ciało w trakcie i po unieruchomieniu? O tym rozmawiamy w tym odcinku!

Dowiesz się:
✔️ Czy można trenować, mając gips na ręce lub nodze?
✔️ Jakie ćwiczenia pomagają uniknąć osłabienia mięśni i sztywności stawów?
✔️ Jak fizjoterapia wspiera regenerację po złamaniu?
✔️ Jak wrócić do aktywności po zdjęciu gipsu?

Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.

Rozpoznajesz te dolegliwości?

Skonsultuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i odzyskaj pełnię zdrowia.

Zapisz się na wizytę

W podcaście wzieli udział:

Czy można ćwiczyć w gipsie? Jak fizjoterapia może pomóc po złamaniu?

Michał Dachowski

Michał specjalizuje się w terapii manualnej tkanek miękkich. Stale rozwija wiedzę w rehabilitacji urazowej, ze szczególnym naciskiem na urazy sportowe.

Czy można ćwiczyć w gipsie? Jak fizjoterapia może pomóc po złamaniu?

Grzegorz Workowski

Specjalizuje się w pracy na sali przy  pomocy ruchu. Wierzy, że skuteczna terapia jest wtedy, gdy masz wiedzę o swoim problemie, zdrowiu i celach. 

Cennik

Fizjoterapia dorosłych 30 min od 120zł
Fizjoterapia dorosłych 60 min od 240zł
Trening terapeutyczny 60 min 240zł
Rezerwuj wizytę