Co szumi w uszach i jak sobie z tym radzić? #szumyuszne #słuch

Posłuchaj nas na:

Dołącz do naszej społeczności:

Cotygodniowa dawka wiedzy

Otrzymuj najnowsze informacje i praktyczne wskazówki, jak dbać o swoje zdrowie i cieszyć się lepszym samopoczuciem.

Porady od specjalistów

Nasze praktyczne zestawy ćwiczeń są tworzone przez super ekspertów z dziedziny fizjoterapii i treningu.

Wolisz słuchać czy czytać?

Mamy dla Ciebie podcasty i artykuły dostosowane do Twojego stylu nauki!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fizjo4life Michał Dachowski , Jagiellońska 4, 03-721 Warszawa (będącym Administratorem danych) i otrzymywanie drogą elektroniczną maili z wiedzą z zakresu treningu, fizjoterapii oraz bliskich im obszarów, a także informacji o nowościach, podcastach, szkoleniach i dedykowanych ofertach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgoda ta jest dobrowolna i mogę ją w każdej chwili cofnąć. Mam też prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. [ pokaż dalej ][ pokaż mniej ]

Idziemy o zakład, że zdarzyło Ci się choć kilka razy w życiu słyszeć w uszach szumienie. Szumy uszne to dość popularny problem wśród osób obu płci. Kto jednak i dlaczego cierpi na nie częściej? Jak można im zapobiegać i co zrobić, jeśli już się pojawią? Jak wygląda praca fizjoterapeuty z pacjentem, u którego takie szumy uszne występują?

W najnowszym, krótkim odcinku podcastu Talks4life, specjalistki fizjoterapii – Marta Sakowicz i Paulina Gawron – omawiają wraz z Michałem Dachowskim prawdopodobne przyczyny powstawania szumów usznych, ich objawy oraz sposoby leczenia.

00:00 – Co ludzie słyszą w uszach?
01:10 – Kto częściej ma szumy uszne?
01:30 – Do kogo warto zgłosić się z szumami usznymi?
02:55 – Co może szumieć w uszach?
04:00 – Jakie są przyczyny szumów usznych?
05:05 – Jak wygląda praca fizjoterapeuty z szumami usznymi?
06:00 – Czy szumy uszne powodują ból?
06:30 – Czy szumy uszne utrudniają sen?

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz wysłuchać innych odcinków podcastu Talks4life – na naszym kanale Youtube (subskrybuj!) lub portalach streamingowych, jak Spotify i iTunes.

Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy.

Odwiedź stronę naszego Studia zdrowego ciała i ruchu Fizjo4life w Warszawie! http://www.fizjo4life.pl lub skorzystaj z Booksy, aby zapisać się na wizytę.

Śledź nas: https://www.instagram.com/fizjo4life/ https://www.facebook.com/Fizjo4life