Denis Tonn Położny, specjalista rehabilitacji okołoporodowej

Doświadczony w opiece okołoporodowej

Denis od początku jest związany z blokiem porodowym, pomógł już ponad 2376 kobietom i liczba ta stale rośnie. Aktualnie pracuje jako położny Sali Porodowej oraz Centrum Porodów Naturalnych Szpitala Specjalistycznego Św. Rodziny w Warszawie.

Zapisz się na wizytę do Denisa, jeśli przed porodem:

  • chcesz nauczyć się prawidłowych zachowań i ćwiczeń z zakresu rehabilitacji około-porodowej
  • chcesz psychicznie przygotować się dobrze do tego wydarzenia
  • chcesz dobrze poznać przebieg porodu i przygotować się na wszelkie ewentualności

„Holistyczne podejście do porodu jest jedynym słusznym”.

Denis pomaga przyszłym rodzicom przygotować się fizycznie oraz mentalnie, zarówno do porodu fizjologicznego jak i zmedykalizowanego z wykorzystaniem znieczulenia zewnątrz-oponowego czy oksytocyny (indukcji porodu). Na warsztatach w sposób przystępny zapoznaje uczestników z przebiegiem porodu oraz pokazuje jak w praktyczny sposób można wykorzystać niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu. Wyjaśnia także jak ważną rolę w porodzie stanowi seksualność i aspekty z nią związane. Angażuje osoby towarzyszące do zdobywania umiejętności przydatnych do późniejszej roli w porodzie. 

„Szacunek do rodzącej i dziecka to priorytet. Podczas porodu traktuję drugiego człowieka jak partnera, staram się pomóc odnaleźć balans, wysłuchać i znajdować rozwiązania. To kobieta jest w centrum, a ja jestem osobą od światła, muzyki i bezpieczeństwa. Co ważne, w porodzie należy zadbać o trzy fundamentalne aspekty, które nazywam triadą porodową tj.: oddech, ciało i skurcz”.

Ukończył położnictwo I i II stopnia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego.

Poza przygotowaniem do porodu zajmuje się również tematyką fizjologii połogu, dzięki czemu przyszli rodzice świadomi są zmian psychofizycznych zachodzących w tym okresie oraz znają sposoby postępowania w przypadku pojawienia się różnych problemów pielęgnacyjnych. 

W wolnych chwilach zajmuje się fotografią porodową. Prywatnie: feminista, miłośnik podróży i muzyki afroamerykańskiej.

Denis przyjmuje również pacjentów w języku angielskim.

Denis Tonn

W czym specjalizuje się Denis Tonn?

Therapy Urogino

Therapy Urogino

Jak ćwiczyć z klientkami w okresie okołoporodowym lub cierpiącymi na endometriozę? Nauczymy Cię przeprowadzać terapię ruchem z kobietami.

Dowiedz się więcej
Warsztat przygotowujący do porodu

Warsztat przygotowujący do porodu

W trakcie warsztatu mama z pomocą doświadczonego położnego przygotowuje się zarówno fizycznie, jak i mentalnie, do porodu, zyskując niezbędny spokój i pewność siebie.

Dowiedz się więcej
Denis Tonn

Ukończone kursy i szkolenia

  • 2022 – Medical Pregnancy Training, Izabela Dembińska
  • 2020 – Rehabilitacja Okołoporodowa (PTUG)
  • 2016 – Poród bez bólu. Uśmierzanie bólu porodowego metodą TENS
  • 2015 – Osteopatia w Położnictwie, Łukasz Gąsior