Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty

Najważniejsze informacje o tym jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty

Jeśli po raz pierwszy udajesz się na wizytę fizjoterapeutyczną, pewnie nie wiesz, czego się możesz po niej spodziewać. Przedstawiając najważniejsze informacje dotyczące przygotowania do wizyty i jej przebiegu, odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania związane z pierwszą wizytą u fizjoterapeuty.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u fizjoterapeuty?

Pierwsza wizyta jest niezwykle ważnym momentem zarówno dla pacjenta, jak i fizjoterapeuty. To czas, w którym się poznajemy. Praca w miłej atmosferze przekłada się na efekty terapii, ułatwia i przyśpiesza proces diagnostyczny, dlatego zależy nam, aby w naszym gabinecie rehabilitacji w Warszawie pacjenci czuli się swobodnie. Sam fakt, pierwszej wizyty może wywołać stres i skrępowanie, dlatego zachęcamy do odpowiedniego przygotowania się do niej.

4 najważniejsze rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed przyjściem do naszego gabinetu

Jak przebiega pierwsza wizyta u fizjoterapeuty?

W gabinecie rehabilitacji Fizjo4life w Warszawie pierwsza wizyta składa się z dwóch elementów – wywiadu i badania.  Nasi fizjoterapeuci w pierwszej kolejności przeprowadzą z pacjentem szczegółowy wywiad, związany z dolegliwościami, objawami, historią choroby, dotychczasowym leczeniem, w celu ustalenia dysfunkcji, z którą się do nas zgłosił.

Po wywiadzie przechodzimy do badania, które poprzedzone jest informacją, dotyczącą sposobu jego wykonania. Fizjoterapeuta manualnie bada narząd ruchu oraz wykonuje specjalne testy w różnych pozycjach ciała, umożliwiające ustalenie nieprawidłowości napięcia mięśniowo-powięziowego, postawy ciała lub ruchomości stawów. Szczegółowa diagnostyka pozwala określić przyczynę dolegliwości i rozpocząć najskuteczniejszą metodę terapii.

W zależności od czasu trwania wizyty, fizjoterapeuta już na pierwszej wizycie może rozpocząć terapię. Na koniec wizyty fizjoterapeuta odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości pacjenta, a także przekaże zalecenia, zapobiegające nawrotowi dolegliwości. Jeżeli pacjent wymaga dalszej rehabilitacji, omawiany jest przebieg i ilość kolejnych wizyt.

Wybierz się na swoją pierwszą wizytę u fizjoterapeuty w Warszawie, wybierając naszych specjalistów!

Wizytę fizjoterapeutyczną możesz umówić osobiście w naszym studio, telefonicznie, przez aplikację Booksy lub zakładkę „Rezerwacja wizyty” na naszej stronie.