Jakigo fizjotrapeutę wybrać?

Kurs Correctives – dlaczego warto?

🕓Artykuł przeczytasz w 2 min 1 sek

Kurs Correctives – dlaczego warto?

Weź sprawy w swoje ręce i popraw wzorce ruchowe oraz postawę swoich klientów!

Jeżeli chodzisz na siłownię i widzisz, jak niektóre osoby podnoszą sztangę, robiąc sobie więcej szkody niż pożytku, jesteś załamany. Jesteś jeszcze bardziej zdołowany, wiedząc, że ich trenerzy personalni nie zauważają w tym żadnych błędów. Prawda jest taka, że na rynku brakuje wyedukowanych i kompetentnych trenerów personalnych, którzy rozpoznać dysfunkcje ruchowe i nauczyć prawidłowych wzorców ruchowych. Zadaniem szkolenia CORRECTIVES jest wypełnienie tej luki. Dzięki temu szkoleniu dowiesz się, jak rozpoznać dysfunkcje ruchowe i jak je skutecznie wyeliminować.

Nie przegap nowych terminów szkoleń

Bądź zawsze na bieżąco ze wszystkimi interesującymi Cię kursami i datami

Zero spamu

Informujemy Cię tylko o szkoleniach i nie wciskamy innych kitów.

Zawsze kupisz w najniższej cenie

Dzięki informacjom o starcie sprzedaży, zawsze wykupisz szkolenie w najlepszej, bo najniższej cenie.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fizjo4life Michał Dachowski , Jagiellońska 4, 03-721 Warszawa (będącym Administratorem danych) i otrzymywanie drogą elektroniczną maili z wiedzą z zakresu treningu, fizjoterapii oraz bliskich im obszarów, a także informacji o nowościach, podcastach, szkoleniach i dedykowanych ofertach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgoda ta jest dobrowolna i mogę ją w każdej chwili cofnąć. Mam też prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. [ pokaż dalej ][ pokaż mniej ]

Dlaczego świat potrzebuje trenerów po CORRECTIVES?

Będąc dziećmi, pewnie często słyszeliśmy od naszych rodziców słowa: „wyprostuj się”, „ściągnij łopatki”, „nie garb się”. Jak to się stało, że będąc teraz dorosłymi o tym zapomnieliśmy? W samochodzie, w pociągu, w autobusie, w pracy, w domu, jak często przyłapujesz się na tym, że siedzisz zgarbiony z zaokrąglonymi ramionami? Ból pleców jest jedną z najczęstszych przyczyn negatywnie wpływających na jakość naszego życia. Nasze mięśnie dzielimy na dwa rodzaje, na mięśnie toniczne i mięśnie fazowe. Mięśnie toniczne to mięśnie posturalne, które są bardzo odporne na zmęczenie, jednak nawet tacy twardziele jak one, w przypadku długotrwale utrzymywanej złej postawy ciała, męczą się. Wtedy zostają zastępowane przez mięśnie fazowe, które używane są w ruchu. Mięśnie fazowe są znacznie słabsze niż toniczne, więc gdy pełnią funkcję mięśni tonicznych, powodują zmęczenie, ból i dyskomfort.

Pamiętajmy, że nie tylko siedzący tryb prowadzi do niektórych dysfunkcji ruchowych. Sport, zwłaszcza ten uprawiany zawodowo, także może do takich dysfunkcji prowadzić. Dlatego ważne jest, aby stać się osobą, która potrafi przeanalizować ruch i wskazać palcem, co jest z naszym ciałem nie tak. A co najważniejsze - pokazać, co zrobić, żeby te błędy naprawić. I wiesz co, jest w tym najlepsze? Po szkoleniu CORRECTIVES właśnie taką osobą się stajesz.

Kopalnia wiedzy i doświadczenia

Szkolenie CORRECTIVES jest dedykowane właściwie każdej osobie, której praca oparta jest na pracy z ciałem człowieka, czyli trenerom personalnym, trenerom medycznym, terapeutom ruchowym, fizjoterapeutom, nauczycielom wychowania fizycznego. Na kursie nauczysz się:

  • analizować dysfunkcje ruchowe,
  • rozpoznawać ograniczenia i wady postawy,
  • poprawiać wzorce ruchowe swoich klientów za pomocą ćwiczeń

Przede wszystkim zdobędziesz wiedzę, która wyróżni Cię spośród szerokiego grona trenerów!

Szkolenie CORRECTIVES to połączenie teorii i praktyki. Teoria obejmuje zasady biomechaniki, anatomii i co najważniejsze - diagnostyki dysfunkcji ruchowych segmentów ciała. Wiedza ta jest wiedzą niezbędną do bycia dobrym trenerem, ponieważ dzięki niej będziesz umieć jako trener optymalizować pracę ciała znosząc dotychczasowe kompensacje, tym samym torując nowy ruch w korze ruchowej. Będziesz potrafił projektować korekcyjne plany treningowe zarówno osobom trenującym aktywnie, jak i rekreacyjnie. Nauczysz się przywracać podstawowe wzorce ruchowe, wykorzystując różnorodne ćwiczenie z elementami treningu powięzi z efektywnymi ćwiczeniami rozciągającymi i treningiem oporowym.

To jeszcze nie wszystko

To jeszcze nie koniec dobrego. Szkolenie CORRECTIVES to zdecydowanie coś więcej niż ogrom wiedzy teoretycznej i praktycznej, to także świetna atmosfera, którą tworzy profesjonalny, z bagażem doświadczenia i pozytywną energią prowadzący – Filip Albert Żołądek, który jest fizjoterapeutą, terapeutą ruchowym i instruktorem fitness. Jeżeli chcesz go bliżej poznać, odsyłamy Cię do podcastu z jego udziałem:

Autorzy artykułu:

Michał Dachowski

Michał Dachowski

Michał specjalizuje się w terapii manualnej tkanek miękkich. Stale rozwija wiedzę w rehabilitacji urazowej, ze szczególnym naciskiem na urazy sportowe.

Filip Żołądek

Filip Żołądek

Filip specjalizuje się w reedukacji prawidłowych wzorców ruchowych w oparciu o koncepcję Kinetic Control i prowadzeniu treningów funkcjonalnych.

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Correctives

Correctives

Kurs dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę, jak pracować z klientami bólowymi i dostać gotowe narzędzia w postaci odpowiednich ćwiczeń.

Dowiedz się więcej