Konferencja chondromolacje i zwyrodnienia

Kim jest trener medyczny?

🕓Artykuł przeczytasz w 1 min 0 sek

Kim jest trener medyczny?

Kim właściwie jest trener medyczny?

Trener medyczny to stosunkowo nowy zawód, który w Polsce dopiero zaczyna zdobywać swoją popularność. Pewnie na język nasuwa Wam się kluczowe pytanie – kim właściwie jest trener medyczny? Specjalnie dla Was postanowiliśmy na to pytanie odpowiedzieć.

Trener medyczny – wiedza i umiejętności

Zacznijmy od tego, że trener medyczny posiada ogromną wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki, fizjologii i diagnostyki. Posiada umiejętności do pracy z osobami z różnymi schorzeniami układu ruchu, układu krążenia, układu nerwowego, układu oddechowego, ale także z kobietami w ciąży.

Czym zajmuje się trener medyczny

Trener medyczny pomaga rozpocząć lub powrócić do regularnej, zdrowej i rozsądnej aktywności fizycznej, dopasowanej indywidualnie do każdego. Jednak trzeba zaznaczyć, że trener medyczny nie zastępuje lekarza czy fizjoterapeuty. Na pewno natomiast powinien z nimi ściśle współpracować. Jego zadaniem jest właściwa ocena jakości wykonywanych wzorców ruchowych przez pacjenta, a następnie programowanie i modyfikowanie odpowiednich ćwiczeń, opierając się na jego indywidualnych potrzebach i ograniczeniach. Głównym celem pracy z trenerem medycznym jest poprawa jakości i efektywności ruchu, zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz przywrócenie funkcji narządu ruchu.

Jak można uzyskać tytuł trenera medycznego?

Aby uzyskać tytuł trenera medycznego trzeba przejść przez intensywny i długotrwały proces szkolenia, aby w skuteczny, a co najważniejsze – w bezpieczny sposób układać program treningu dla swojego klienta. Pierwszym w Polsce szkoleniem, dającym uprawnienia trenera medycznego jest Kurs Fizjo4Life Therapy. Kurs obejmuje 16 zjazdów, a od najbliższej, szóstej już edycji, kolejny zjazd w gratisie, co łącznie daje 272 godziny nauki teoretycznej i praktycznej o tym, jak postępować z pacjentem w szczególnych przypadkach i jak ułożyć właściwy dla niego trening terapeutyczny.

Autorzy artykułu:

Michał Dachowski

Michał Dachowski

Michał specjalizuje się w terapii manualnej tkanek miękkich. Stale rozwija wiedzę w rehabilitacji urazowej, ze szczególnym naciskiem na urazy sportowe.

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Therapy Edycja XVII

Therapy Edycja XVII

Kurs, który pomoże Ci skutecznie i bezpiecznie ćwiczyć z klientem bólowym, aby pomóc mu żyć na co dzień.

Dowiedz się więcej