Joga

Joga

Joga Warszawa - Zajęcia grupowe

Odnajdź w jodze naturalne, fizjologiczne ruchy, których zadaniem jest uzdrawianie ciała.

Cennik

Joga 60 min50 zł

Plan zajęć grupowych

Joga – równowaga pomiędzy ciałem i a umysłem

Joga to system ćwiczeń, którego zadaniem jest poprawa naszej sprawności fizycznej i samopoczucia. Ćwiczenia zaczerpnięte z innych form treningowych urozmaicają zajęcia i pomagają dodatkowo wzmacniać nasze ciało.

Pochodzenie jogi

Joga pochodzi z Indii, jednak jej historia nie jest do końca jasna i znana. Początki jogi sięgają bardzo odległego okresu – ponad 5000 lat wstecz. Kiedyś wiedza na temat jogi przekazywana była ustnie lub zapisywana na liściach palmowych, przez co ciężko jest określić dokładną datę jej narodzin. Wiedza i praktyka na temat jogi z czasem ewoluowała.

Współcześnie wyróżnia się kilka jej rodzajów, dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie.

Czym jest joga?

Joga jest zestawem ćwiczeń wykonywanych w celu poprawienia ogólnej sprawności fizycznej, zwiększenia mobilności i elastyczności, zrelaksowania swojego ciała i umysłu oraz poprawy oddychania. Słowo „joga” oznacza integrować, jednoczyć, łączyć. Interpretuje się ją także, jako filozofię, metodę pracy człowieka nad swoim samodoskonaleniem. Zakłada, że ćwiczenia oraz medytacja powodują, że człowiek staję się spokojniejszy i osiąga harmonię między ciałem, umysłem oraz duchem.

Joga jest wymagającą formą aktywności fizycznej, więc ważne jest, aby lekcja jogi prowadzona była w kameralnych warunkach, tak jak odbywa się to w naszym studio. , dzięki temu nauczyciel jogi może do każdego uczestnika podejść indywidualnie.

Rodzaje jogi

  • Hatha – łączy ze sobą elementy innych praktykowanych form jogi. Najczęstszymi ćwiczeniami są asany i pranajama. Pranajama, czyli ćwiczenia oddechowe, sprawiają, że trening jest wykonywany w większym skupieniu. Hataha to łagodne ćwiczenia, które wzmacniają ciało, rozluźniają napięte mięśnie i odprężają.
  • Ashtanga – jest dynamiczniejszą i intensywniejszą odmianą jogi. Skierowana jest do osób wysportowanych, chcących jeszcze bardziej popracować nad swoim ciałem i kondycją. Ten rodzaj jogi wymaga determinacji, ponieważ musi być wykonywany regularnie.
  • Kundalini – ta forma jogi jest dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają rozwój duchowny. Kundalini łączy ze sobą ćwiczenia oddechowe, fizyczne, medytację oraz mantry i mundry, czyli specyficzne ruchy rękoma.
  • Bikram – trening odbywa się w pomieszczeniu o wilgotnym powietrzu i wysokiej temperaturze (około 40°C). Te charakterystyczne dla bikram warunki sprawiają, że wysiłek jest intensywniejszy, pocimy się, a mięśnie szybciej się rozluźniają. Bikram szczególnie polecany jest dla osób zaczynających swoją przygodę z jogą.
  • Yin – bardzo odprężająca forma jogi, jest opcją idealną dla osób zmęczonych ciągłą pracą i obowiązkami. Ważną rolę odgrywa w niej czas. W każdej pozycji zostajemy chwilę w bezruchu, dzięki czemu lepiej poznajemy swoje ciało. Yin joga relaksuje, rozciąga, wycisza.
  • Joga Lyengara – skierowana jest do osób początkujących. Bardzo ważna jest w niej precyzja i płynność ruchu. Stosuje się w niej różne pomoce, takie jak koce, piłki, wałki, maty i liny, które ułatwiają wykonywanie pozycji.

Nauka jogi

Podczas zajęć będziemy uczyć się asan, płynąć razem z nimi, pracować nad stabilizacją, równowagą i siłą. Nauczymy się korygować postawę.

Joga a odchudzanie

Poczujemy lekkość wynikającą nie tylko z utraty zbędnych kilogramów, ale także tę przejawiającą się z podejściem do codziennych zmagań. Połączenie ćwiczeń jogi z oddechem zmienia nie tylko sylwetkę na szczupłą, mocną i elastyczną, ale również pomaga w pozbyciu się bólów kręgosłupa, bioder czy kolan. Joga to zrównoważony wysiłek fizyczny przynoszący relaks i spokój ducha. Redukuje stres i uczy prawidłowego oddechu.

Zadbaj o siebie i wybierz się na zajęcia jogi!

Jeżeli czujesz, że chcesz coś zmienić w swoim życiu, pragniesz poprawić elastyczność swoich mięśni oraz zadbać o swoją sprawność psychoruchową – zachęcamy do zarezerwowania miejsca na naszych zajęciach.

  • Kameralna grupa
  • Terapeutyczne podejście
  • Nastrojowe wnętrze

Joga w Warszawie

Nasze sesje jogi w Warszawie są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci lepiej kontrolować swoje myśli, ciało i umysł. Dowiesz się o różnych rodzajach jogi i o tym, jak sprawić, by pracowała dla Ciebie. Jeśli szukasz sposobu na uwolnienie się od stresu i odnalezienie spokoju, Joga w naszym studiu może być odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Joga – zyskaj spokój i skoryguj postawę

Joga może przynieść wiele korzyści dla człowieka. Może uczynić ludzi spokojniejszymi, poprawić stabilność i skorygować ich postawę. Joga w Warszawie to świetna okazja dla osób na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku, aby uczestniczyć w praktyce jogi.