Care4life

Care4life

Poznaj nasz wyjątkowy cykl warsztatów poświęcony świadomemu przygotowaniu się do narodzin dziecka, gdzie cztery wyjątkowe specjalistki tematyki okołoporodowej pokażą Ci, jak właściwie, krok po kroku, przygotować się i zadbać o siebie oraz swoje maleństwo w ciąży, a także po narodzinach dziecka.

Cennik

1 webinar49 zł
5 webinarów196 zł

Powinniśmy jednak pamiętać, że nie tylko sama ciąża, ale cały okres okołoporodowy jest ważny dla zdrowia i dobrego samopoczucia przyszłej mamy i dziecka, a niektóre działania warto wdrożyć będąc już na etapie planowania i przygotowywania się do zajścia w ciążę. Choć narodziny często są kojarzone z okresem kończącym czas ciąży, największe wyzwanie dla kobiety pojawia się w okresie połogowym, gdzie kluczowe w kontekście zdrowia jest przywrócenie pełnej sprawności ciała, funkcji osłabionych ciążą mięśni oraz przeciwdziałanie ewentualnym dolegliwościom obszaru miednicy i konsekwencjom zarówno cięcia krocza, jak i cesarki.

Warsztaty są dedykowane nie tylko kobietom, ale także ich partnerom, aby pomóc parom zrozumieć i przeżyć ten wyjątkowy czas wspólnie. Jest to bardzo istotne wsparcie mentalne zarówno dla przyszłej mamy, jak i taty. Znajdziecie z nami odpowiedź na wiele nurtujących rodziców pytań, włącznie z rzadko poruszanym tematem “baby blues” i wiążących się z tym stanem emocji.

Podczas każdego z 2-godzinnych warsztatów online Care4Life nasze cztery doświadczone specjalistki pomogą kobietom w ciąży, tym, które się do niej przygotowują oraz świeżo upieczonym mamom:

  • zadbać o dobrą kondycję swojego ciała w trakcie ciąży, jak i po porodzie
  • przygotować się na zmiany i procesy, które w nim zachodzą
  • radzić sobie z ewentualnymi niedogodnościami, bólem i nowymi wyzwaniami
  • zrozumieć, jak szczególny w kontekście budowania relacji z nienarodzonym dzieckiem jest okres ciąży, a także jak świadomie go przejść
  • przygotować się na narodziny dziecka, a także na to, co jest istotne w okresie noworodkowym oraz niemowlęcym

Ciąża dla kobiety, a także jej najbliższego otoczenia, jest czasem wyjątkowym. Trudnym i pięknym zarazem. Każda rządzi się swoimi prawami i zaskakuje pod względem procesów emocjonalnych, psychologicznych, a także tych fizjologicznych. Nie ma jednej, skutecznej recepty na to, jak właściwie ją przejść, gdyż każda z kobiet jest inna. Możesz jednak sprawić, że poprzez odpowiednią znajomość swojego ciała, świadomość zachodzących procesów oraz wiedzę na temat tego, co jest w okresie okołoporodowym szczególnie ważne, odpowiednio przygotujesz się do tego, aby wesprzeć siebie i oczekiwane dziecko najlepiej, jak się da.

  • Kameralna grupa
  • Terapeutyczne podejście
  • Pełen profesjonalizm

Cud ciąży i narodzin

Prowadząca:

Izabela Dembińska

Położna

Poród nie musi być straszny, wystarczy zrozumienie procesów zachodzących w ciele i świadomość własnego organizmu, jego chwilowych ograniczeń i możliwości. Podczas tego warsztatu powiemy, jak właściwe przygotować się do porodu poprzez zrozumienie jego fizjologii, a także zachodzących w nim etapów. Wytłumaczymy, jaki wpływ pod względem zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym ma na kobietę. Powiemy, jak ważne jest przygotowanie przyszłej mamy do wysiłku, jakim jest poród, a także jak współpracować z dzieckiem w jego trakcie.

Przedyskutujemy bardzo ważny temat ochrony krocza, tłumacząc zależności pojawiające się w trakcie porodu. Oprócz garści wiedzy teoretycznej dotyczącej fizjologii i budowy ciała nauczymy Was, jak możecie same czy wraz z partnerami zadbać o najbardziej wrażliwe punkty ciała, np. krocze. Odpowiemy na nurtujące wiele osób pytanie, czy przeć i kiedy, jak wesprzeć się prawidłowymi technikami oddechowymi i jakie pozycje porodowe będą najwygodniejsze dla mamy i dziecka. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu podpowiemy, jak praktycznie i sprawnie ogarnąć przestrzeń i okoliczności narodzin, a także pomożemy w wyborze miejsca narodzin i przeprowadzeniu całej logistyki porodowej.

Ciało w ciąży i po porodzie

Prowadząca:

Katarzyna Grodzicka

Fizjoterapeuta uroginekologiczny

Ciąża to przede wszystkim wyzwanie dla ciała kobiety. W kontekście zdrowia przyszłej mamy zarówno w trakcie ciąży, jak i po porodzie kluczowa jest właściwa prewencja i profilaktyka obszaru miednicy i brzucha.

Warsztaty nauczą Was, jak prawidłowo pracować z mięśniami dna miednicy zarówno w ciąży, jak i później. Ostrzeżemy przed prawdopodobnymi dolegliwościami oraz powiemy, jak można sobie z nimi radzić niefarmakologicznie, pracując w odpowiedni sposób z ciałem, jego postawą i mięśniami, zwłaszcza obszaru miednicy.

Pokażemy, jak każda z kobiet może masować i rozluźniać swoje krocze, czyli tak naprawdę kluczowe miejsce na mapie ciążowego ciała. Zdradzimy tajniki masażu krocza przez partnera. Pójdziemy też odrobinę dalej – obalimy tabu i opowiemy o seksie, który i w ciąży, i po porodzie pozostaje ważną sferą życia par. Powiemy, jak zmienia się w ciąży ciało kobiety, czego partnerzy powinni być świadomi, na co uważać, co robić, jeśli boli oraz czy jest coś, czego trzeba się wystrzegać albo przeciwnie – coś szczególnie zalecanego.

Aktywność fizyczna w okresie okołoporodowym

Prowadząca:

Celina Wycech

Fizjoterapeuta uroginekologiczny

Aktywność fizyczna zarówno w ciąży, jak i po porodzie, jest bardzo ważnym aspektem wpływającym pozytywnie na przygotowanie ciała do wymagań związanych z okresem okołoporodowym, a także po prostu na dobre samopoczucie kobiety.

Podczas tych warsztatów najprościej rzecz ujmując zajmiemy się tematyką bycia fit w ciąży, co wbrew stereotypom – jest możliwe. Zmieniające się przez 9 miesięcy (i również w późniejszym okresie) ciało kobiety, zwłaszcza to, jak przybiera ona na wadze, da się skutecznie skontrolować. Co więcej – da się z tym pracować. Naszą rolą będzie uświadomienie pań, jak trenować i co trenować, żeby nie zrobić sobie i dziecku krzywdy. Wytłumaczymy, jak we właściwy, zrównoważony i dobrze dobrany do stanu oraz możliwości każdej kobiety sposób prowadzić aktywność fizyczną oraz na co zwracać szczególną uwagę.

Powiemy Wam też o tym, jak wrócić do formy po porodzie (za którą pójdzie dobre samopoczucie psychiczne również w konfrontacji z partnerem), pozbyć się brzucha, gładko przejść kolejne zmiany w ciele i gospodarce hormonalnej oraz pogodzić ćwiczenia z nowym trybem życia – związanym z obecnością noworodka.

Pielęgnacja i pierwszy miesiąc życia dziecka

Prowadząca:

dr Anna Małgorzata Jaroń

Fizjoterapeuta dziecięcy

W ostatnim proponowanym przez Fizjo4life w cyklu Care4life warsztacie skupimy się na rozwoju psychomotorycznym dziecka w pierwszym roku życia. Zwrócimy uwagę na najważniejsze umiejętności, jakie dziecko zdobywa w poszczególnych miesiącach. Odpowiemy na nurtujące pytania, np.: kiedy pojawia się u maluszków “szyja”, jak długo należy asekurować głowę, kiedy łączy rączki czy wkłada stopy do buzi.

Przedstawimy też praktyczny instruktaż pielęgnacyjny dotyczący sposobów noszenia, ubierania, przewijania oraz w jakich pozycjach trzymać dziecko, np. po jedzeniu. Powiemy co nieco o wózkach, łóżeczkach, akcesoriach i zabawkach, czyli wszystkim tym, co wydaje się oczywiste i dostępne, ale niekoniecznie takie jest.

Rolowanie w okresie około-ciążowym

Prowadząca:

Karolina Dachowska

Trener powięziowy

Bazując na szerokiej wiedzy i doświadczeniu w tematyce rolowania, pokażemy nieinwazyjne techniki automasażu opartego na pracy z układem powięziowym, które w zależności od potrzeb i dolegliwości pomogą w realny sposób poprawić komfort funkcjonowania i dobre samopoczucie w ciąży. Przyrządy do rolowania to doskonałe narzędzia, z których w bezpieczny i efektywny sposób możesz korzystać na co dzień w zaciszu swojego domu, a posiadając właściwy instruktaż – cieszyć się z nich w pełni, osiągając maksimum korzyści.

Podczas tego webinaru nauczymy Was metod bezpiecznego rolowania dopasowanych do najczęściej pojawiających się w okresie ciążowym dolegliwości. Oprócz nauki najefektywniejszych pozycji w oparciu o terapeutyczne podejście i znajomość własnego ciała, dajemy Wam pełną sesję treningową i bonusowe tipy od trenerki.