Balance4life

Balance4life

Uwolnij się od stresu. Odkryj siebie i swoją kobiecość, naucz się odnajdywać w życiu równowagę i siłę. Otwórz swoje ciało i swój umysł. Zyskaj niezbędny balans!

Cennik

Ballance4Life - pełny warsztat720 zł

Balance4life to wyjątkowy zbiór zagadnień zamkniętych w formie 8 tygodniowego kursu, mającego na celu polepszyć Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Podczas każdej sesji będziemy pracować nad obszarem życia, który zwykle utrzymuje nas w starych nawykach i negatywnej energii.

BALANCE4life został stworzony przez kobiety dla kobiet. Każda z 8 lekcji jest prowadzona przez najlepsze w swojej dziedzicznie specjalistki, które poprzez lata doświadczeń pracy z ludzkim ciałem podzielą się z Tobą wiedzą i technikami, umożliwiającymi redukcję stresu, obniżenie napięcia fizycznego i emocjonalnego. Dzięki zdobytej wiedzy nauczysz się właściwie reagować na pojawiające się wewnętrzne i zewnętrzne bodźce, które powodują nasilenie stresu. Poznasz proste i efektywne sposoby na polepszenie swojego samopoczucia i domowej regeneracji. A także otrzymasz narzędzia i wskazówki do bezpośredniego wdrożenia do swojego życia

W trakcie cotygodniowych, środowych rytuałów prowadzonych w kameralnej i ciepłej atmosferze, zanurzymy się w warsztatach, które koncentrują się na usuwaniu ograniczających Cię negatywnych skutków stresu, przemęczenia i zawrotnego tempa, w którym żyjesz. W trakcie zajęć odkryjesz sposoby na lepszą i głębszą relację ze sobą i swoim otoczeniem.

Po ukończeniu kursu zyskasz zupełnie nowe spojrzenie na swoją przyszłość i narzędzia, których potrzebujesz, aby w pełni wykorzystać swój najwyższy potencjał.

  • Kameralna grupa
  • Terapeutyczne podejście
  • Pełen profesjonalizm

Emocje

Prowadząca:

Paulina Sobczak

Fizjoterapeuta

Podczas pierwszego z warsztatów poznasz bliżej zjawisko stresu. Dowiesz się z jakimi rodzajami stresu możesz się spotkać na co dzień, jak reaguje na niego Twoje ciało oraz jakie mogą być tego negatywne skutki fizyczne, jak i psychiczne. Zrozumiesz mechanizmy rządzące Twoim organizmem zarówno w sferze somatycznej jak i emocjonalnej. Dzięki tej świadomości nauczysz się, jak oswajać zjawisko stresu i jak wiele narzędzi może skutecznie działać przeciw niemu.

 

Odżywianie

Prowadząca:

Paulina Sobczak

Fizjoterapeuta

Podczas warsztatu dowiesz się, jak kluczową rolę w kontekście przeciwdziałania stresowi ma prawidłowe odżywianie oraz właściwy dobór spożywanych produktów. Zrozumiesz, że często powszechnie uznawana „właściwa” dieta, może mieć niewłaściwy wpływ na Ciebie, Twój nastrój i Twoje dobre samopoczucie. Jak na każdej płaszczyźnie pracy z ludzkim ciałem, również w obszarze prawidłowego odżywiania wymagasz indywidulanego podejścia, które będzie zgodne z Twoją naturą i kierunku, w którym powinnaś zacząć podążać, aby pokarm, który spożywasz dawał Ci siłę i wewnętrzny balans.

 

Oddech

Prowadząca:

Barbara Stabach

Terapeuta ruchowy

W trakcie warsztatu poznasz znaczenie oddechu i jego życiodajnej siły. Zrozumiesz, że cała moc, jaka w Tobie drzemie zaczyna się od oddechu, który jest obecny na wszystkich płaszczyznach Twojego życia. Dowiesz się, jak powstają zaburzenia wzorców oddechowych i jakie są ich negatywne skutki dla Twojego ciała i psychiki. Poznasz i nauczysz się prawidłowego wzorca oddechowego, a także zrozumiesz, dlaczego warto nad nim pracować. Poznasz ćwiczenia, które pomogą Ci radzić sobie w sytuacjach stresowych oraz te, które pomogą Ci się rozluźnić i zrelaksować po ciężkim dniu.

Sen

Prowadząca:

Michał Dachowski

Fizjoterapeuta

Podczas warsztatu dowiesz się, jak ważną częścią Twojego życia jest sen i jak kluczową rolę pełni w kontekście prawidłowej regeneracji. Nauczysz się, jaki negatywny wpływ na poziom twoje stresu i brak koncentracji mają niewłaściwe nawyki związane ze snem,. Dowiesz się, jak dbać o higienę swojego snu, a także jak przeciwdziałać bezsenności, trudnościom związanym z zasypianiem lub częstym wybudzaniem się w nocy i nad ranem. Poznasz skuteczne sposoby na obniżenie lęku i napięcia, które pozwolą Ci wyciszyć umysł i zrelaksować ciało przed snem.

 

Ruch

Prowadząca:

Michał Dachowski

Fizjoterapeuta

W trakcie warsztatu dowiesz się, jak ważną i życiodajną siłą jest ruch i jak należy go codziennie pielęgnować. Poznasz intuicyjne i proste do wykonania w domu ćwiczenia, które umożliwią Ci łagodne i uwalniające zaangażowanie całego ciała, a w szczególności układu powięziowego. Dowiesz się, czym jest joga, jako świadoma forma pracy z ciałem, jaki ma pływ na układ hormonalny i inne układy w ciele kobiety. Dowiesz się, jakie pozycje wybierać w trakcie menstruacji, by ukoić bóle z nią związane. Nauczysz się prostych ćwiczeń jogi twarzy, które nie tylko pozwolą Ci się zrelaksować, ale również poprawią kondycję Twojej cery. Dzięki technikom relaksacji i wizualizacji, Twoje ciało nabierze lekkości.

 

Świadomość

Prowadząca:

Michał Dachowski

Fizjoterapeuta

W trakcie warsztatu nauczysz się, jak być obecną tu i teraz, jak nie pozwalać błahym sprawom rozpraszać Twoją uwagę i wprowadzać niepotrzebny stres i niepokój. Poznasz skuteczne ćwiczenia, które pozwolą Ci koncentrować się na wewnętrznych i zewnętrznych bodźcach, które chcesz odbierać. Poznasz pozytywne działanie medytacji oraz zrozumiesz, co to znaczy mindfulness. Nauczysz się, jak trenować swoją uważność nie tylko w kontekście przeciwdziałania negatywnym emocjom, ale także właściwego przeżywania tego, czego właśnie doświadczasz. Bez niepotrzebnego przeładowania emocjonalnego zaczniesz odsuwać na bok negatywne myśli i jasno dostrzegać to, co do Ciebie dociera. Dowiesz się, jak nie tkwić w tym co było i jak nie roztrząsać sytuacji, które wprowadzą w Twoim życiu dysharmonię.

 

Kobiecość

Prowadząca:

Katarzyna Grodzicka

Fizjoterapeuta uroginekologiczny

Istotą Twojej kobiecości jest Twoja pewność siebie, a żeby ja budować musisz zadbać o swoje dno miednicy, które jest centrum jej siły. Na warsztatach dowiesz się, jak w prawidłowy sposób je aktywować oraz jak je relaksować. Poznasz ćwiczenia, które pomogą Ci uwolnić się od wprowadzających dyskomfort wstydliwych dolegliwości w codziennym życiu, w trakcie aktywności fizycznej czy seksu. Nauczysz się, jak nie dopuścić, aby Twoje dno miednicy negatywnie reagowało na stres, napięcie oraz pęd życia, które nie pozwalają Ci się skupić na sobie i swoich potrzebach.

 

Seksualność

Prowadząca:

Izabela Dembińska

Położna

W trakcie warsztatu dowiesz się, jak ważną i życiodajną siłą jest seksualność. Wykorzystasz wszystkie wcześniejsze spotkania do połączenia się ze swoja seksualnością. Dowiesz się czy seksualność jest równoznaczna z seksem, a może jest znacznie czymś więcej? Nauczysz się jak obudzić i przetransformować w sobie moc seksualności i czerpać z niej energię do życia. Seksualność to siła żywiołu, która potrafi dodać mocy życiowej jak i spowodować, że żyjemy „usychając” każdego dnia, gdy nie mamy do niej dostępu. Kobieca cielesność, seksualna natura, a na końcu sam seks zostały obarczone grzechem, poczuciem winy, wstydu i kojarzone są z nieczystością, ale jeżeli nauczysz się je wyzwalać, nabiorą duchowego wymiaru.