Rehabilitacja kolanaPodobnie jak staw biodrowy jest bardzo dużym stawem, biorącym udział w procesach odpowiedzialnych za motorykę.

W jago skład wchodzi kość piszczelowa i kość udowa, a dodatkowo na ich styku znajduje się rzepka. Pod względem budowy i spełnianych funkcji jest on najbardziej złożonym stawem.

SKUTECZNA terapia METODĄ FDM, poprawa po każdej terapii.

Ponieważ podczas codziennego chodzenia, biegania, pracy jest on poddawany bardzo dużym siłą, natura chcąc uchronić go przed niekorzystnymi prawami fizyki zaopatrzyła go w więzadła tworzące system stabilizujący i zarazem wzmacniający staw kolanowy. Dzięki temu wytrzymuje on działanie sił większych niż wytwarzane przez wagę naszego ciała.

Niestety mimo zapobiegliwości natury nawet tak złożony i wydawało by się bezawaryjny staw ulega kontuzją. Częstotliwość ruchów w nim powoduje, ze z czasem ulega on zwyrodnieniom, dochodzi do uszkodzenia poszczególnych elementów wchodzących w skład stawu, podatny jest na urazy i inne schorzenia.

Nie ma chyba na świecie dorosłego człowieka, który choć raz w życiu nie doświadczył urazu w obrębie kolana

Dlaczego boli kolano?„KOLANO BIEGACZA” chondromalacja w obrębie chrząstki rzepki czyli dosłownie rozmiękanie chrząstki stawowej. Jest ona następstwem zbyt dużych przeciążeń oddziałujących na staw, zbyt szerokich bioder, a także wad postawy w tym przypadku bardzo dużego płaskostopia.

Do innych urazów w obrębie stawu kolanowego zaliczamy:

  • Skręcenie stawu
  • Uszkodzenia i stłuczenia łąkotki
  • Uszkodzenia systemu stabilizującego kolana, takich jak naderwanie lub wre cz zerwanie więzadeł w kolanie
  • Na wskutek zadziałania bardzo dużej siły może dochodzić do urazów kompensacyjnych, nawet złamania kości


Jeśli więc czujesz dokuczliwy ból kolana, który nasila się podczas chodzenia, a szczególnie wtedy gdy obciążenie jest większe, np wtedy gdy musisz wejść po schodach, czy do wanny. Na kolanie pojawił się krwiak, lub obrzęk. Funkcje ruchowe kolana takie jak zginanie i prostowanie są upośledzone, co skutkuje problemami z chodzeniem zgłoś się do fizjoterapeuty.

Powyższe objawy mogą wskazywać na poważny problem lub z czasem w taki sie rozwinąć. Nawet niewielki i niegroźny z pozoru uraz może doprowadzić do poważnych skutków.

Tylko fachowa pomoc, wsparta nowoczesnym sprzętem i bardzo duża wiedza poparta długoletnim doświadczeniem, pozwoli Ci odzyskać sprawność i pozbyć się bólu.

+48 602 11 85 22
recepcja@fizjo4life.pl
9-20 | sb 10-14