Rehabilitacja dłoni i nadgarstkaCzy podnosząc ciężki przedmiot zastawiałeś sie jaka prace wykonuje w tym momencie Twój nadgarstek.

Ten zbudowany z 15 kości (8 bazowych i 7 wspierających) jest podatny na uszkodzenia. Niestety często narażony jest na działanie bardzo dużych przeciążeń. Np gdy podczas biegu potkniemy się i odruchowo wyciągniemy ręce by sie podeprzeć, na wskutek siły jaka zadziała na ten niewielki i niezbyt silny staw, może dojść do jego uszkodzenia. Związane jest to z tym, iż podczas upadku nadgarstek nie jest w stanie zamortyzować obciążenia.

Dłoń zbudowana jest z wielu mięśni, nerwów kości i więzadeł. Jej konstrukcja ma zapewnić odpowiednią ruchliwość i czucie. Urazy jakie dotykając ten obszar ciała to urazy kciuka, pęknięcia kości palców, zwichnięcia, a także nadwyrężenie i wygięcie palców. Bardziej kłopotliwe mogą być głębokie rany w tym obrębie, zerwanie ścięgien i złamania palców.

Do tego typu urazów dochodzi najczęściej podczas pracy fizycznej, gier zespołowych oraz upadków.

CIEŚŃ NADGARSTKA

W chwili gdy w obrębie nadgarstka wytworzy się stan zapalny dochodzi do ucisku na nerwy i naczynia krwionośne i chłonne. Zaburzeniu ulega krążenie krwi i przekazywanie impulsów nerwowych, co w konsekwencji daje efekt niesprawnej ręki.

Zespól cieśni nadgarstka związany jest z długotrwałym naciskiem na przebiegający w kanale nadgarstka nerw pośrodkowy. Do takiej sytuacji dochodzi gdy często powtarzana jest sekwencja ruchów zginających w obrębie nadgarstka i palców, co dotyczy np. osób które przez wiele godzin obsługują klawiaturę komputera.

Czujesz podczas pracy, że drętwieją Ci palce są obrzęknięte i masz problemy z ich zginaniem? Przedmioty wydają się bardzo ciężkie i trudno jest je utrzymać w dłoniach? Masz zaburzone czucie, ograniczone ruchy? Twoje nadgarstki i dłonie wyglądają inaczej niż zwykle, są obrzęknięte, zniekształcone, pojawiły się na nich nienaturalne zgrubienia? Powinieneś bez zwłoki zgłosić sie do naszej kliniki. Nie pozwól by dolegliwości przybrały na sile. W takich przypadkach bardzo ważne jest szybkie rozpoczęcie leczenia. Tylko to gwarantuje sukces w leczeniu i uwolnienie od bólu.

SKUTECZNA terapia METODĄ FDM, poprawa po każdej terapii.

Jeśli uważasz, że życie bez bólu jest piękniejsze to zapraszamy do ans – jesteśmy w stanie Ci pomóc.

+48 602 11 85 22
recepcja@fizjo4life.pl
9-20 | sb 10-14