Rehabilitacja Sportowa

Posiadamy ogromną wiedzę i doświadczenie w pracy z zawodowymi sportowcami. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej wspierać naszych pacjentów przygotowując ich do uprawiania sportu - zawodowego, jak i amatorskiego.

Każdego dnia przybywa osób uprawiających aktywność fizyczną. Niestety nie zawsze prawidłowo dobieramy ją do możliwości naszego ciała. Nieprawidłowe przygotowanie do wysiłku fizycznego, bez względu na to czy jest to bieg w maratonie, jazda rowerem, zajęcia fitness czy rekreacyjna jazda na nartach, naraża nas na ryzyko przeciążeń oraz kontuzji.
Z myślą o tych, którzy kochają sport w każdej postaci, stworzyliśmy naszą filozofię zdrowego ruchu. Jej kwintesencją jest taka edukacja i wsparcie pacjenta, aby potrafił dostosować model aktywności sportowej do swoich możliwości i unikał kontuzji. Pracujemy zarówno z amatorami, jak i zawodowcami. Jako jedni z pierwszych na rynku polskim, stworzyliśmy ofertę kompleksowej opieki nad sportowcami wyczynowymi. Stawiamy na najnowocześniejszą wiedzę fizjoterapeutyczną, przez co jesteśmy w stanie profesjonalnie wspomóc procesy treningowe.

slide_REHABILITACJA_SPORTOWA
slide_REHABILITACJA_SPORTOWA

Aby wspomagać naszych pacjentów w uprawianiu sportu, stworzyliśmy autorskie programy treningowe oraz fizjoterapeutyczne. Dzięki temu, nasi specjaliści mogą skupić się na rehabilitacji dolegliwości związanych z uprawianiem konkretnej dziedziny sportu, a także przygotować zalecenia mające na celu uniknięcie tych dolegliwości w przyszłości. Rehabilitujemy takie urazy i dolegliwości jak stłuczenia i zwichnięcia barku, zerwanie torebki stawowej więzadeł czy ścięgna, zespół cieśni nadgarstka, tzw. kolano biegacza czy łokieć tenisisty, zapalenie kaletki łokciowej, zapalenie ścięgna Achillesa.
Nasze kompleksowe programy rehabilitacji sportowej uwzględniają nie tylko leczenie powstałych podczas uprawiania sportu kontuzji, ale kładą również duży nacisk na aspekt edukacyjny. Uczymy naszych pacjentów, jak się prawidłowo przygotować do wysiłku fizycznego, jakie wzorce ruchowe powinny być zachowane, jak regenerować ciało po wysiłku, aby nie odczuwać bólu i przeciążeń.

Bez względu na to czy uprawiasz sport zawodowo czy amatorsko, nasi specjaliści zapewnią Ci niezbędne wsparcie do osiągania jeszcze lepszych wyników.

rehabilitacja_sportowa_2
Odwiedzasz nas po raz pierwszy? Sprawdź jak się przygotować do pierwszej wizyty