Rehabilitacja Neurologiczna

Wieloletnie badania wykazały, że mózg ludzki ma olbrzymie możliwości do zregenerowania się po urazie.

Rehabilitacja neurologiczna prowadzona przez naszych specjalistów ma na celu przywrócenie w jak największym stopniu sprawności po urazach, w których dochodzi do upośledzenia funkcji tkanki nerwowej (np. w skutek udaru mózgu, urazów nerwów obwodowych, urazów rdzenia kręgowego czy choroby Parkinsona).

Możliwości regeneracji tkanki nerwowej, jak i jej plastyczność, mogą być wykorzystane podczas prawidłowo prowadzonej rehabilitacji. Podczas terapii doświadczony fizjoterapeuta pobudza układ nerwowy w taki sposób, aby zmotywować go do odtwarzania połączeń nerwowych, a także tworzenia nowych.

slide_REHABILITACJA_NEUROLOGICZNA
slide_REHABILITACJA_NEUROLOGICZNA

Pacjenci ze schorzeniami neurologicznymi mają przed sobą bardzo często długą i żmudną rehabilitację. W czasie terapii, nasi specjaliści skupiają się także na uczeniu pacjenta radzenia sobie z niepełnosprawnością, która go dotknęła. Polega to na wskazaniu osobie rehabilitowanej, jak poprzez inne strategie ruchowe może zrekompensować sobie niemożność wykonania danej czynności. Ma to zapewnić jej komfort w miarę normalnego funkcjonowania na co dzień. Taka praca z pacjentem ma również zapobiec wytworzeniu się nieprawidłowych odruchów, które mogą utrudnić, a nawet wręcz uniemożliwić powrót do sprawności. Każdy program terapii jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta. Przy jego tworzeniu uwzględniamy jego stan i możliwości, a także rodzaj dysfunkcji.

Podczas rehabilitacji w równym stopniu kładziemy nacisk na sprawność układu szkieletowego, jak i układu nerwowego będącego nadrzędnym układem sterującym. Dzięki temu osiągamy duże lepsze rezultaty niż przy zastosowaniu starych systemów fizjoterapeutycznych.

rehabilitacja_neurologiczna
Odwiedzasz nas po raz pierwszy? Sprawdź jak się przygotować do pierwszej wizyty