Jakigo fizjotrapeutę wybrać?

Rehabilitacja kolana skoczka

🕓Artykuł przeczytasz w 1 min 17 sek

Rehabilitacja kolana skoczka

Co to jest kolano skoczka?

Kolano skoczka to inna nazwa dla schorzenia fachowo nazywanego tendinopatią rzepkową.  Polega ono na powstaniu stanu zapalnego w okolicy więzadła położonego tuz pod rzepką.

Jest on następstwem zbyt dużych przeciążeń oddziałujących na więzadła rzepki, np. przy skakaniu. Bardzo często powstaje w chwili gdy zintensyfikowane są ćwiczenia np. na twardym podłożu, innym niż dotychczas oraz przy nieprawidłowej biomechanice kończyny a także przy obniżonej elastyczności mięśni.

Skuteczna terapia metodą FDM – poprawa po każdej terapii.

Rozpoznajesz te dolegliwości?

Skonsultuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i odzyskaj pełnię zdrowia.

Zapisz się na wizytę

Objawy kolana skoczka

Ponieważ problem ten narasta powoli, czasami pacjenci zrzucają winę za ból na jednorazowe przeciążenie kolana. Początkowo pojawia się przemijający ból pod kolanem, szczególnie silny przy podskokach. Pacjent mówi o wrażeniu sztywności w  stawie i ucisku. Po pewnym czasie przy nieleczonej tendinopatii ból narasta by przekształcić się w ból chroniczny.

Jeśli stwierdzisz u siebie, powyższe objawy skonsultuj sie jak najszybciej ze specjalista, który pokieruje twoją terapią. Schorzenie to wymaga bezwzględnie leczenia. Sam z siebie powinieneś ograniczyć aktywność ruchową, która mogła by dodatkowo obciążać więzadło, robić lodowe okłady, stosować ćwiczenia mające za zadanie rozciąganie mięśni ud, kubkiem  z lodem wykonywać masaż okolicy położonej poniżej rzepki.

Ćwiczenia, a kolano skoczka

Wiele osób uważa, ze ćwiczenia świetnie pomagają na związany z  tendinopatią rzepkową ból. Faktycznie pod wpływem ciepła powstającego przy ruchu ból ustępuje na krótki czas, ale powraca, więc zbawienny wpływ ćwiczeń na to schorzenie jest pozorny. Za to konsekwencje nieprawidłowej aktywności fizycznej mogą skutkować dalszym przeciążaniem więzadła i komplikować leczenie, wydłużając okres rekonwalescencji.

Chcesz wiedzieć jak zadbać o swoje kolana i stawy? Dołącz do nas!

Porady prosto od specjalistów

Praktyczne wskazówki i informacje formie przystępnej dla każdego.

Zero spamu, tylko porcja wiedzy

Dostaniesz od nas jedną wiadomość tygodniowo pełną porad i wskazówek. Nie zasypiemy Cię żadnymi zbędnymi wiadomościami.

Tak jak lubisz

Bez względu na to czy wolisz czytać czy słuchać, nasze podcasty i artykuły pozwolą Ci zdobyć wiedzę w najwygodniejszy dla Ciebie sposób.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fizjo4life Michał Dachowski , Jagiellońska 4, 03-721 Warszawa (będącym Administratorem danych) i otrzymywanie drogą elektroniczną maili z wiedzą z zakresu treningu, fizjoterapii oraz bliskich im obszarów, a także informacji o nowościach, podcastach, szkoleniach i dedykowanych ofertach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgoda ta jest dobrowolna i mogę ją w każdej chwili cofnąć. Mam też prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. [ pokaż dalej ][ pokaż mniej ]

Rehabilitacja kolana skoczka

Podczas pierwszej wizyty specjalista na podstawie wywiadu i badań określi rozległość urazu i na tej podstawie ustali tok dalszego postępowania. W terapii podstawa jest zmiana dotychczasowej aktywności fizycznej na taka, która mniej przeciąża więzadła, zestaw ćwiczeń rozciągających, wspomaganych masażami oraz ćwiczenia wzmacniające.

Leczenie kolana skoczka

Dobrze prowadzone leczenie, nie tylko pozwoli powrócić pacjentowi do zdrowia, ale także w dużym stopniu pozwoli zapobiec powtórnym urazom więzadła.

Rozpoznajesz te dolegliwości?

Skonsultuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i odzyskaj pełnię zdrowia.

Zapisz się na wizytę

Autorzy artykułu:

Kamil Góra

Kamil Góra

Z Kamilem poszukasz odpowiedniego dla siebie balansu w aktywności fizycznej, dzięki czemu wzmocnisz swoje ciało bez ryzyka przeciążeń.

Michał Polański

Michał Polański

Możesz być pewien/pewna, że Michał nauczy Cię dużo o Twoim ciele, jego dolegliwościach i ich przyczynach, a także dobierze odpowiednie metody działania. 

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Rehabilitacja dorosłych 30 min od 100zł
Rehabilitacja dorosłych 60 min od 200zł
Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Rehabilitacja dorosłych

Rehabilitacja dorosłych

Pomagamy pacjentom zapomnieć o bólu i problemach z poruszaniem się. Wspieramy w powrocie do sprawności po kontuzjach czy interwencjach chirurgicznych.

Dowiedz się więcej