#013 – Urazy kostki i jak im przeciwdziałać – 6 prostych zasad

Ilu/ile z Was zrobiło sobie kiedyś coś z kostką? Znacie to uczucie, kiedy “źle staniecie” i nagle zamiast kostki macie olbrzymich rozmiarów obolały balon? Pewnie tak. Dlatego w tym odcinku #talks4life porozmawiamy trochę o tym, jak odróżnić złamanie od zwichnięcia lub skręcenia kostki. Hubert Kowalewski i Marcin Bocian opowiedzą, kiedy i jakie działania podjąć, aby nie zrobić sobie większej krzywdy, bo wszystko zależy tak naprawdę od rodzaju uszkodzenia.

Dowiecie się, czy staw skokowy należy unieruchomić i w jakich przypadkach nie ma do tego podstaw. Jeśli nie wiecie, jak leczy się staw, to po tym odcinku na pewno będziecie już znali odpowiedź na to i parę innych pytań. Na przykład, czy lepiej udać się najpierw do fizjoterapeuty, czy może do ortopedy i po co nam procesy zapalne?

Słuchajcie tego i innych odcinków #talks4life, rozmawiamy o wszystkim, co dotyczy zdrowego ruchu i naszych ciał. Bez tabu.

* Uwaga, informacje zawarte w naszych podcastach nie stanowią porady medycznej i nie mogą być jako taka porada traktowane. Publikowane w nagraniach treści mają charakter informacyjny i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. Każdy problem fizjoterapeutyczny wymaga bezpośredniej konsultacji ze specjalistą, do czego zawsze ogromnie zachęcamy