Piotr Ciebiera

Terapeuta ruchowy


Absolwent prestiżowej szkoły Open Mind Therapy Fitness School, która kształci najlepszych trenerów personalnych, instruktorów fitness i terapeutów ruchu. Trener Therapy Fitness, instruktor kinezyprofilaktyki i kinezygerontoprofilaktyki. Terapeuta MPBA (Myofascial Posture BALANCING And ANALYSIS) i SMR. Piotr specjalizuje się w terapii ruchem oraz treningiem terapeutycznym, diagnostyką przedtreningową i korekcją wad postawy. Ruch i biomechanika są jego zawodową pasją.

Na co dzień pracuje ze sportowcami i pacjentami nad ich powrotem do pełnej sprawności po przebytych kontuzjach. Jako specjalista w dziedzinie treningu funkcjonalnego jest również trenerem oceny funkcjonalnej FMS, dzięki czemu wspomaga swoich pacjentów identyfikując asymetrie i ograniczenia w układzie ruchu. Jego zamiłowanie do sportów ekstremalnych stało się podstawą do zgłębienia zagadnienia treningu funkcjonalnego i mobilności. W rozwoju sprawności fizycznej propaguje powrót do podstaw, aby nauczyć ciało i umysł prawidłowego wykonywania ruchu.

W Fizjo4Life skupia się na pracy nad poprawą jakości życia pacjentów uświadamiając im, jakie rezultaty w leczeniu przynoszą proste ćwiczenia i dbanie o prawidłową postawę. Osiąga wysoką skuteczność łącząc zalety terapii manualnej i terapii ruchem. Według Piotra nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, dlatego tak ogromną satysfakcję daje mu praca nad powrotem do sprawności jego pacjentów. Obecnie zgłębia temat pracy viscerealnej oraz zależności pomiędzy zaburzeniami psychosomatycznymi, a naszym ciałem.

Uwielbia deski - snowboardowe i te do surfingu. Kocha sporty ekstremalne, a każdą wolną chwilę spędza z rodziną.

UKOŃCZONE KURSY I SZKOLENIA

ROZWIŃ
2016 – MPBA - szkoleniowiec Jakub Stepnik FICO Belgia

2016 – Medical Postnatal Training

2016 – Wykorzystanie trakcji w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa Michał Dylewski

2015 – Blackroll SMR

2014 – FMS Zaawansowane ćwiczenia korygujące - Remigiusz Rzepka

2014 – Bodywork -Trening funkcjonalny w koncepcji BodyWork

2013 - 2015 - OM TF SCHOOL Profilaktyka i terapia w wybranych schorzeniach kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego i szyjnego , miednicy klatki piersiowej stawów obwodowych kończyny górnej i dolnej oraz osteoporozie i NTM. Profilaktyka seniora osoby otyłej i kobiety w okresie perimenopauzy.

2013 – FMS ocena funkcjonalna wg koncepcji FMS - Remigiusz Rzepka

2013 – OM TRX -Małgorzata Feder

2013 – FUNCTIONAL training in Sport Regabilitation And Fitness -Paweł Krótki

2012 – UKCA - komisja medyczna PKOL
+48 602 11 85 22
recepcja@fizjo4life.pl
9-20 | sb 10-14