Pierwsza wizyta u dietetykaJak przygotować się na pierwszą wizytę?

Konsultacje z dietetykiem odbywają się indywidualnie. Podczas wizyty dietetyk przeprowadza dokładny wywiad kliniczno - żywieniowy, który ma na celu dokładne poznanie nawyków żywieniowych pacjenta, historii chorób i leczenia.Jeśli wybierasz się do nas pierwszy raz prosimy o:

  • przyjście 5 minut wcześniej
  • zabranie ze sobą wyników badań z okresu ostatnich 6 miesięcy, wypisów ze szpitala, listy zażywanych leków i suplementów, aktualnego planu treningowego.
  • nie spożywanie posiłków i napojów bezpośrednio przed wizytą (pacjent powinien być na czczo, minimum 4 godziny po ostatniej przekąsce napoju/wodzie i po opróżnieniu pęcherza)
  • nie spożywanie alkoholu i papierosów w dniu wizyty
  • zrezygnowanie z aktywności fizycznej w dniu wizyty

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Na pierwszą wizytę pacjent zapisuje się online za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie.

Konsultacje z dietetykiem odbywają się indywidualnie. Podczas wizyty dietetyk przeprowadza dokładny wywiad kliniczno - żywieniowy, który ma na celu dokładne poznanie nawyków żywieniowych pacjenta, historii chorób i leczenia.

Pamiętaj, aby podczas konsultacji powiadomić dietetyka o wszelkich chorobach mogących mieć wpływ na Twoje zdrowie podczas prowadzonej terapii żywieniowej.

Każda konsultacja z dietetykiem rozpoczyna się od pomiarów składu ciała i omówienia wyników. Terapeuta podczas wywiadu oceni Twój stan wiedzy na temat odżywiania. Wręczy Ci również dzienniczek, który powinieneś uzupełniać przez co najmniej trzy kolejne dni.

Po przeprowadzeniu badania i dokładnego wywiadu, dietetyk ustala plan dalszej terapii żywieniowej, odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości pacjenta, a także przekazuje dokładne zalecenia.

Pacjent zawsze posiada możliwość przeprowadzenia dodatkowej konsultacji lekarskiej. Lekarz może ustalić, czy potrzebne są jakieś dodatkowe badania oraz czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zaproponowanej przez dietetyka terapii.

+48 602 11 85 22
recepcja@fizjo4life.pl
9-20 | sb 10-14