Monika Paluch Fizjoterapeuta / Terapeuta ruchowy

Specjalistka od urazów ortopedycznych

Monika Paluch (do niedawna Kołodziej) specjalizuje się głównie w pracy z pacjentem ortopedycznym. Zajmuje się zapobieganiu urazów, przygotowaniem do operacji, osobami po operacjach ortopedycznych, pacjentami urazowymi oraz z przewlekłym bólem. Jest absolwentką fizjoterapii warszawskiego AWFu.

Pracuje przede wszystkim ruchowo, ucząc ludzi świadomego i zdrowego ruchu. Dzięki temu, że sama od małego była związana ze sportem i przeszła też kontuzję i operację potrafi lepiej odnaleźć się w skórze pacjenta i zrozumieć, co dana osoba czuje.

Podczas pracy zwraca uwagę nie tylko na fizyczny, ale też psychiczny aspekt i skupia się na indywidualnym podejściu dobierając odpowiednie techniki.

W pracy z ruchem korzysta z doświadczenia zdobytego w pracy trenerskiej, szkolenia BLACKROLL® Therapy, szkolenia FMS oraz kursów z zakresu treningu funkcjonalnego.

Fascynują ją możliwości ludzkiego ciała i szeroko pojęty ruch. Sama próbowała różnych sportów: pływania, biegania, treningu siłowego, aż po akrobatykę. Jej celem jest szerzenie świadomości na temat własnego ciała i pokazanie korzyści płynących z aktywności.

Certyfikowana specjalistka od Kobido – japońskiego masażu liftingującego

Dodatkowo jest certyfikowaną specjalistką od kobido – japońskiego masażu liftingującego i zajmuje się napięciami w obrębie twarzoczaszki oraz głowy zarówno terapeutycznie, jak i relaksacyjnie. Wykorzystuje przy tym techniki powięziowe oraz pracę na tkankach miękkich.

Prywatnie interesuje się psychologią i połączeniem psyche i soma.

Monika Paluch

W czym specjalizuje się Monika Paluch?

Kobido – japoński lifting twarzy

Kobido – japoński lifting twarzy

Masaż kobido jest japońskim sekretem młodości. Pochodzi od Anma, co oznacza nacisk i docisk - tradycyjnego systememu medycyny i masażu w Japonii.

Indywidualny trening terapeutyczny

Indywidualny trening terapeutyczny

Aby powrócić do aktywności bez narażania swojego ciała na dolegliwości bólowe niezbędna jest praca nad wzmacnianiem swoich najsłabszych ogniw.

Opinie

 • K Kerry L

  Excellent, feeling good 🙂

  booksy logo
 • M Maja S

  Super zajęcia 🙂

  booksy logo
 • M Marta S

  Moje pierwsze doświadczenie z masażem kobido oceniam bardzo pozytywnie. 🙂

  booksy logo
 • M Magdalena T

  Pani Monika i jej masaż twarzy, a także masaż kobido – to absolutny strzał w 10! Mam sporo spięć w tym obszarze, dlatego czasem jest trochę nieprzyjemnie, ale za każdym razem efekt końcowy jest super i utrzymuje się przez kilka dni.

  Samo Fizjo4life jak zwykle extra. Jedyny minus… to, że to tak daleko ode mnie, ale to też najlepsza rekomendacja. Jeżdżę do nich 25 km i za każdym razem cieszę się na wizytę.

  booksy logo
 • N Natalia J

  Do Pani Moniki Kołodziej chodzę już 3 miesiące na korekcję wady postawy. Po długoterminowej pracy z domu miałam przykurcze mięśni i ograniczoną ruchomość stawów. Pani Monika zawsze dobiera mi zestaw ćwiczeń pod tą część ciała z którą mam akurat problem, modyfikując go gdy jest on dla mnie za ciężki. Jestem bardzo zadowolona z profesjonalizmu, uśmiechu i przemiłej atmosfery. Idąc na trening wiem, że jestem w rękach specjalistki. 🙂

  booksy logo
 • A Aleksandra H

  Do Fizjo4life przyszłam szukać pomocy z dwiema kontuzjami (bark i nadgarstek). Po 3 spotkaniach z masażem targetującym te obszary (serdecznie pozdrawiam Martę!), z barkiem było już DUŻO lepiej i zostałam przekierowana na trening terapeutyczny (pozdrawiam Monikę! 🙂 Dzisiaj znienacka zorientowałam się, że bark już w ogóle mi nie dokucza, NIC, zero. Nad nadgarstkiem jeszcze pracujemy, ale wierzę, że jestem w dobrych rękach 🙂 Polecam!

  booksy logo
Monika Paluch

Ukończone kursy i szkolenia

 • 2021 – Kobido – japoński lifting twarzy
 • 2020 – obecnie – BLACKROLL® Therapy
 • 2020 – BLACKROLL® Workout
 • 2020 – BLACKROLL® Functional
 • 2019 – FMS- Functional Movement Screen
 • 2019 – Terapia Punktów Spustowych
 • 2018 – Zaburzenia tarczycy i metabolizmu węglowodanów w treningu
 • 2017- Roler – zastosowanie w treningu

Przeczytaj moje artykuły