Program bezpieczna siłowniaPodobnie jak przy każdej innej formie aktywności fizycznej, także przy korzystaniu z siłowni należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do rozpoczęcia tej aktywności ruchowej, a także o odpowiednim dobraniu treningu do swoich możliwości.

Ćwiczenie na siłowni wymaga rozsądku, bowiem zbyt intensywne ćwiczenia mogą spowodować więcej szkód w organizmie niż dać dobrego. Nie da się napisać listy ćwiczeń jakich należy unikać na siłowni. Z tego prostego powodu, ze to co jest dobre dla jednej osoby, całkowicie nie sprawdzi się w przypadku innej.

Ćwiczenia pozwalające jednej osobie wzmocnić gorset mięśniowy i idealnie wyrzeźbić ciało u innych mogą doprowadzić do bardzo bolesnych urazów, które na dłuższy czas wyeliminują go z ćwiczeń siłowych

Z naszej strony możemy jedynie pomóc w takim doborze aktywności fizycznej, by efekty były wymierne do włożonego wysiłku. Służymy też fachowymi radami, które pokażą jak ćwiczyć by było bezpiecznie i zdrowo. Nawet najprostsze ćwiczenia wykonane w niewłaściwy sposób, mogą bowiem doprowadzić do kontuzji. Jeśli ćwiczenia będą zbyt intensywne możemy bowiem doprowadzić do przeciążenia organizmu.

Jednocześnie podczas towarzyszenia Państwu w przygotowaniach i treningach zwrócić Państwa uwagę na pewne zestawy ćwiczeń. Są one dobierane indywidualnie do każdej osoby. Uwzględniamy zawsze wtedy stan jej zdrowia, stopień wytrenowania, a także efekty jakie chcemy osiągnąć. Dopiero takie podejście do sprawy pozwoli efektywnie ćwiczyć, nie narażając się na zbędne ryzyko kontuzji.

Promowany przez nas program treningowy „Bezpieczna siłownia” jest tak skomponowany, że w bezpieczny i zdrowy sposób możecie Państwo poprawić wygląd swojego ciała.

+48 602 11 85 22
recepcja@fizjo4life.pl
9-20 | sb 10-14