Konferencja chondromolacje i zwyrodnienia

Kurs Functional – kurs dla tych, którzy chcą rozwinąć skrzydła

🕓Artykuł przeczytasz w 1 min 41 sek

Kurs Functional – kurs dla tych, którzy chcą rozwinąć skrzydła

Bądź lepszym trenerem

Jeżeli chcesz być lepszym trenerem, instruktorem, fizjoterapeutą, czy sportowcem, musisz patrzeć na ciało w ruchu globalnie, a nie tylko lokalnie. Naucz się bycia funkcjonalnym na kursie FUNCTIONAL.

Czym jest trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny stał się w ostatnim czasie w branży fitness bardzo modny. Cieszy nas ten fakt ogromnie, bo raczej każdy z nas lubi rzeczy funkcjonalne, dlatego my sami też powinniśmy tacy być. Co oznacza “funkcjonalny” w kontekście treningu? Głównie – użyteczny, wydajny, ergonomiczny, super-komfortowy. Tak właśnie powinno pracować nasze ciało, by z łatwością wykonywać wszelkie codzienne czynności. Po to został stworzony trening funkcjonalny. Trening funkcjonalny nie skupia się jedynie na jednym mięśniu, a na całym ciele. Skacząc, nie pracują tylko nogi. W taki skok jest zaangażowany cały zsynchronizowany mechanizm, połączony z układem nerwowym, mięśniowym i sercowo-naczyniowym. Nie sztuką jest zapamiętać kilka ćwiczeń na konkretny mięsień, bo tego może nauczyć się każdy, bez posiadania certyfikatu i uprawnień trenera personalnego, sztuką jest wiedzieć, jak pracuje cały łańcuch kinetyczny podczas wykonywania danego ruchu. Z myślą o sztuce, powstał kurs FUNCTIONAL.

Co da Ci kurs FUNCTIONAL?

Dzięki szkoleniu FUNCTIONAL nauczysz się podstaw treningu funkcjonalnego w sporcie i treningu rekreacyjnym. Zdobędziesz solidną dawkę wiedzy potrzebnej do oceny funkcjonalnej klienta. Dowiesz się jak planować trening korekcyjny i wzmacniający oraz jak stosować reaktywny trening nerwowo-mięśniowy. Nauczysz się wykorzystywać w treningu nie tylko masę własnego ciała, ale także sprzęty takie jak: taśmy oporowe, hantle, kettlebelle, piłki, rollery. Szkolenie FUNCTIONAL pozwoli rozwinąć Ci skrzydła i otworzy przed Tobą szeroki wachlarz możliwości, ponieważ trening funkcjonalny odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w sportach wyczynowych, czy rekreacyjnych, ale też i rehabilitacji. Trening nadaje się zarówno do odbudowy utraconych funkcji po urazie, jak i do zmniejszenia ryzyka kontuzji u sportowców. 

Co dasz swoim klientom po kursie FUNCTIONAL?

Zdobyta na szkoleniu wiedza pozwoli Ci na trafną ocenę funkcjonalną Twoich klientów i właściwe budowanie jednostki treningowej pod kątem potrzeb, cech, umiejętności, wykonywanych na co dzień czynności, uwzględniając pracę zawodową i rodzaj spędzania czasu wolnego przez daną osobę. Trening funkcjonalny, poprzez złożone sekwencje ruchowe, wykorzystujące kilka stawów i grup mięśniowych w tym samym czasie, w szczególności oddziałuje na poprawę koordynacji, a zwłaszcza ich równowagi i stabilności mięśni posturalnych CORE. Zdobyte kompetencje  pozwolą Ci:

  • poprawić wzorce ruchowe,
  • poprawić jakość życia,
  • zwiększyć wydajność ruchów,
  • zmniejszyć ryzyko kontuzji,
  • kształtować cechy motoryczne.

Do kogo skierowany jest kurs FUNCTIONAL?

Jeżeli jesteś trenerem personalnym, instruktorem sportów, fitness, fizjoterapeutą, osobą związaną z aktywnością fizyczną – koniecznie musisz bliżej poznać specyfikę treningu funkcjonalnego. Jak się uczyć, to z najlepszymi, czyli Fizjo4Life i Mariuszem Dzięciołem, który swoją przygodę z ruchem rozpoczął już od najmłodszych lat, od 14 roku życia trenuje sporty walki, absolwent AWF-u, a obecnie fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego.

Autorzy artykułu:

Michał Dachowski

Michał Dachowski

Michał specjalizuje się w terapii manualnej tkanek miękkich. Stale rozwija wiedzę w rehabilitacji urazowej, ze szczególnym naciskiem na urazy sportowe.

Mariusz Dzięcioł

Mariusz Dzięcioł

Fizjoterapeuta i masażysta, z pasji trener przygotowania motorycznego i kaskader, szkoleniowiec uczący, jak pomagać ludziom ruchem.

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Functional

Functional

Jest to kurs nauczający podstaw treningu funkcjonalnego w sporcie i treningu rekreacyjnym skierowany dla fizjoterapeutów i trenerów.

Dowiedz się więcej