Klaudia Wyszyńska

Fizjoterapeuta dziecięcy


Klaudia specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej dzieci od 3 roku życia. Szczególnie interesuje ją terapia wad postawy, skolioz oraz wad stóp. Jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Już w czasie studiów wiedziała, że fizjoterapia pediatryczna jest jej szczególnie bliska i w tym kierunku postanowiła się rozwijać.

Klaudia stałe podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Doświadczenie zdobywała w wielu placówkach medycznych w Polsce i zagranicą, między innymi w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci czy Portugese Red Cross Health School w Lizbonie. Odbyła staż w Barcelonie u założyciela metody leczenia skolioz FED prof. Santosa Sastre Fernandeza.

W leczeniu małych pacjentów stara się patrzeć holistycznie, a jej terapię cechuje różnorodność, gdyż każdy maluch to wielka indywidualność, a niekiedy zagadka. W dzieciach kocha to, że są prawdziwe jak nikt inny i motywują do nieustannego zwiększania obszaru wiedzy. Uwielbia prowadzić terapię przez zabawę. Prywatnie Klaudia kocha dalekie podróże, uwielbia dobre kino i odpoczynek na świeżym powietrzu. Wieczorami trenuje precyzję oddając się sztuce kaligrafii nowoczesnej.

UKOŃCZONE KURSY I SZKOLENIA

ROZWIŃ
2019 - Mobilizacja tkanek miękkich i plastrowanie dynamiczne w pediatrii, Kinetik

2019 - Wczesna rehabilitacja dzieci z deficytem neurologicznym, w oparciu o współczesne metody neurofizjologiczne oraz doświadczenia własne, Omnibus

2019 -Trójpłaszczyznowa manualna terapia stóp na podstawach neurofizjologicznych wg Barbary Zukunft-Huber, Kinetik

2018 - Skoliozy idiopatyczne – Etiopatogeneza, diagnostyka i podstawowe zasady leczenia zachowawczego, Kinetik

2016 - Metoda FED - bezinwazyjne leczenie skolioz, prof. Santos Sastre Fernandez, Mediprofit

2015 - Terapia Manualna wg. Koncepcji Gera Plaatsmana – moduł II (terapia kręgosłupa, terapia stawów skroniowo-żuchwowych, terapia punktów spustowych, manipulacje)

2015 -Warsztat: PNF w ortopedii

2015 -Warsztat: PNF analiza i terapia zaburzeń chodu

2014 - Terapia Manualna wg. Koncepcji Gera Plaatsmana – moduł I (terapia manualna stawów obwodowych, neuromobilizacje, mobilizacje)

2014 - Kinesiology Taping – poziom podstawowy, dr n.med. Tomasz Senderek