Katarzyna Grodzicka

Fizjoterapeuta uroginekologiczny


Kasia specjalizuje się w fizjoterapii uroginekologicznej. W szczególności pasjonuje ją terapia kobiet w ciąży oraz po porodzie. Interesuje ją tematyka przygotowania kobiet do porodu, dlatego też prowadzi zajęcia w szkole rodzenia, na której szczególną uwagę poświęca pozycjom porodowym, ćwiczeniom mięśni dna miednicy oraz aktywności fizycznej. Bardzo chętnie pomaga kobietom już po porodzie, starając się zminimalizować jego konsekwencje. Oprócz tego zajmuje się również zespołami bólowymi dna miednicy u kobiet oraz mężczyzn. W swojej terapii stara się przede wszystkim patrzeć holistycznie na pacjenta, ponieważ dolegliwość objawiająca się w obrębie miednicy może mieć swoje źródło zupełnie gdzie indziej, chociażby w stawach skroniowo – żuchwowych.

Ukończyła wiele kursów z zakresu terapii uroginekologicznej – między innymi „Fizjoterapia w ginekologii i położnictwie” renomowanej fundacji Aenon, „Terapia manualna w ginekologii i okresie okołoporodowym”, a także inne z zakresu aktywności fizycznej oraz kinesiology tapingu kobiet w ciąży oraz zaburzeń seksualnych i zespołów bólowych krocza.

Ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Będąc na ostatnim roku studiów zauważyła wśród pacjentów ogromną potrzebę terapii uroginekologicznej oraz od razu odkryła w tym swoją pasję. Od tamtej pory nieustannie tym tematem się zajmuje. Ciągle stara się pogłębiać swoją wiedzę uczestnicząc w kolejnych kursach oraz sympozjach naukowych.

Prywatnie jej pasją jest przede wszystkim sport, a w szczególności siatkówka, którą trenuje od najmłodszych lat. Każdą wolną chwilę stara się poświęcać na aktywne podróżowanie po całym świecie, poznając przepiękną przyrodę oraz próbując miejscowej kuchni. Ponadto lubi zrelaksować się przy dobrej książce.


UKOŃCZONE KURSY I SZKOLENIA

ROZWIŃ
2019 - „Fizjoterapia w ginekologii i położnictwie” – Fundacja Aenon

2019 - „Zaburzenia seksualne: dyspareunia, vulvodynia, vestibulodynia, waginizm – kompleksowa fizjoterapia” – mgr Magdalena Rusiecka - Serwatka

2019 - „Aktywność fizyczna kobiet w ciąży” – mgr Joanna Kmieć - Nowakowska

2019 - „Kinesiology Taping w ciąży” – mgr Joanna Kmieć - Nowakowska

2018 - „Terapia Manualna w ginekologii i okresie okołoporodowym” – mgr Dominika Kębłowska - Woszczek

2015 - Terapia Manualna wg. Koncepcji Gera Plaatsmana – moduł I (terapia manualna stawów obwodowych, neuromobilizacje, mobilizacje)

2014 - Terapia Manualna wg. Koncepcji Gera Plaatsmana – moduł II (terapia kręgosłupa, terapia stawów skroniowo-żuchwowych, terapia punktów spustowych, manipulacje)

2013 - „Kinesiology Taping” – poziom podstawowy
+48 602 11 85 22
recepcja@fizjo4life.pl
9-20 | sb 10-14