Konferencja chondromolacje i zwyrodnienia

Jak wybrać dobrego trenera personalnego?

🕓Artykuł przeczytasz w 2 min 21 sek

Jak wybrać dobrego trenera personalnego?

Inwestycja w trenera personalnego

Decyzja o zainwestowaniu w trenera personalnego świadczy o tym, że chcesz coś zmienić w swoim życiu. Właśnie dlatego swój wybór powinieneś dobrze przemyśleć i zastanowić się kogo tak naprawdę szukasz. Osób świadczących tego typu usługi jest coraz więcej i choć na rynku jest wielu dobrych trenerów, jest również bardzo wiele osób niekompetentnych, których ograniczona wiedza i doświadczenie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Dołącz do naszej społeczności:

Dawka wiedzy prosto od specjalistów

Najnowsze porady i informacje o tym jak dbać o swoje zdrowie, podane w zrozumiały sposób przez naszych specjalistów.

Jeden mail tygodniowo, bez spamu

Nie będziemy zasypywać Cię zbędnymi wiadomościami, gwarantujemy jedną porcję wskazówek tygodniowo.

Możesz słuchać lub czytać

Bez względu na to jaką formę nauki preferujesz, nasz podcast i artykuły pozwolą Ci zdobywać wiedzę tak jak lubisz.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fizjo4life Michał Dachowski , Jagiellońska 4, 03-721 Warszawa (będącym Administratorem danych) i otrzymywanie drogą elektroniczną maili z wiedzą z zakresu treningu, fizjoterapii oraz bliskich im obszarów, a także informacji o nowościach, podcastach, szkoleniach i dedykowanych ofertach zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgoda ta jest dobrowolna i mogę ją w każdej chwili cofnąć. Mam też prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. [ pokaż dalej ][ pokaż mniej ]

Trener personalny czy trener medyczny?

Terapeuta ruchowy, zwany również trenerem medycznym, przeprowadzi każdy rodzaj treningu indywidualnie dostosowany do założonych celów i oczekiwań. Do jego zadań między innymi należy przygotowanie osoby do powrotu do pełnej sprawności, budowanie formy pozwalającej na osiąganie lepszych wyników sportowych, korekcja wad postawy, kształtowanie sylwetki, czy zwiększenie siły i masy mięśniowej. Ogromna wiedza na temat ciała człowieka jaką posiada pozwala mu na przeprowadzenie dokładnego wywiadu i diagnostyki w celu dobrania indywidualnego programu treningowego, w zależności od dysfunkcji i aktualnego stanu zdrowia. Trener medyczny stosując odpowiednie techniki i ćwiczenia, zadba o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, wyeliminuje ból, wzmocni mięśnie całego ciała i zwiększy zakres ruchomości. Trening medyczny jest skutecznym treningiem zarówno dla sportowców, jak i każdej osoby pragnącej wrócić do maksymalnej sprawności po kontuzji lub chorobie. Warto zaznaczyć, że trenera medycznego i trenera personalnego łączy wiele podobieństw, do ich zadań zaliczymy cele związane z poprawą sprawności fizycznej. Istnieją jednak między nimi różnice związane przede wszystkim z praktyką i wykształceniem. Szukając idealnego dla siebie trenera powinniśmy wiedzieć, na co trzeba zwrócić uwagę.

Cel treningów

Nasze poszukiwania powinniśmy zacząć od zadania sobie pytania jaki cel chcemy osiągnąć. Trener medyczny nie tylko pomoże Ci wypracować wymarzoną sylwetkę, ale także umożliwi Ci powrót do pełnej sprawności po kontuzji czy skorygowanie wad postawy. Terapeuta ruchowy nie patrzy na osobę tylko przez pryzmat wyglądu jej ciała, ale dzięki dużej wiedzy anatomicznej i bardzo dobrej znajomości fizjologii kompleksowo oceni i zdiagnozuje problem, by następnie przygotować indywidualny plan treningowy.

Twoje ciało zasługuje na to, co najlepsze

Skontaktuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i zadbaj o swoje zdrowie.

Zapisz się na wizytę

Trener medyczny nie tylko zadba o nasze zdrowie, ale także o kondycję i wygląd. Trenerzy personalni często narzucają swoim podopiecznym obciążenia, na które ich ciało wcale nie jest przygotowane. Takie postępowanie może doprowadzić do poważnej kontuzji i do utrwalenia niepoprawnych wzorców ruchowych. Terapeuta ruchowy, tak jak to przebiega u nas, do każdej osoby podchodzi indywidualnie, dostosowując trening w zależności od jej potrzeb i możliwości. W naszym studio mamy do zaoferowania indywidualne treningi dla kobiet w ciąży, terapeutyczne, funkcjonalne, korekcję wad postawy, oddechowe, rolowania, pilatesu i jogi.

Wykształcenie

Podstawową różnicą pomiędzy trenerem medycznym a trenerem personalnym jest wykształcenie. Ze względu na rosnącą popularność tego zawodu, powstają kilkudniowe kursy, po których otrzymuje się dyplom trenera personalnego. Zdecydowanie kilka dni to za mało, by się nim stać. Trener personalny to zawód, który wymaga ogromnej wiedzy dotyczącej motoryczności człowieka. Taką wiedzą mogą pochwalić się absolwenci AWF i specjalistycznych kursów. Trener medyczny posiada znacznie lepsze przygotowanie z zakresu anatomii, fizjologii wysiłku oraz treningu funkcjonalnego i terapeutycznego, dzięki temu program przez niego ułożony pozwala zarówno na utrzymanie poziomu zdrowia, sprawności, jak i osiąganie lepszych wyników sportowych.

W środowisku trenerskim ważne jest stałe podnoszenie swoich kwalifikacji. Dobry trener powinien czynnie uczestniczyć w szkoleniach specjalistycznych takich jak np. kurs trenera medycznego Blackroll Therapy, konferencjach i innych branżowych eventach. Opieranie swoich treningów na trendach sprzed kilku lat, może być mało efektywne lub nawet szkodliwe.

Doświadczenie

Teoria to nie wszystko. Nowo zdobyta wiedza, jeśli nie jest praktykowana, z reguły szybko idzie w zapomnienie. Niedoświadczony trener z niskim poziomem wiedzy nie będzie w stanie nam pomóc, a wręcz może nam zaszkodzić. Doświadczony natomiast zwraca uwagę na korygowanie wad postawy i złych wzorców ruchowych, które niekorygowane mogą pogłębić dysfunkcję lub doprowadzić do kontuzji.

Powierz swoje zdrowie profesjonalistom – wybierz naszych trenerów!

Twoje ciało zasługuje na to, co najlepsze

Skontaktuj się z naszym doświadczonym fizjoterapeutą i zadbaj o swoje zdrowie.

Zapisz się na wizytę

Autorzy artykułu:

Barbara Stabach

Barbara Stabach

Możesz przyjść do niej na trening oddychania, funkcjonalny i medyczny. Podczas jej warsztatu oddechowego nauczysz się oddychać lepiej i bardziej efektywnie.

Piotr Nadulski

Piotr Nadulski

Piotr jest trenerem specjalizującym się w terapii ruchowej i kształtowaniu siły. Trenował między innymi piłkę nożną, dirt i street MTB.

Udostępnij na Facebooku

Cennik

Rezerwuj wizytę

Nasze usługi które mogą Cię zainteresować

Treningi

Treningi

Nasze treningi to prawdziwa terapia ruchem. Przewyższają zwykły trening personalny skupiając się na aspekcie medycznym, funkcjonalnym i motorycznym w zależności od Twoich potrzeb.

Dowiedz się więcej