Dostosuj dietę
do swojego
stylu życia


Dietetyka

Zbilansowana dieta to podstawa dobrego życia. Wierzymy, że połączenie zdrowego ruchu z odpowiednio dobraną dietą pozwala zachować równowagę między ciałem i umysłem.

Dietetyka w Fizjo4life

W Fizjo4life zapewniamy naszym podopiecznym kompleksową opiekę. Nasi dietetycy ściśle współpracują z trenerami i terapeutami ruchowymi, dzięki czemu mają możliwość dostosowania terapii do planów treningowych, indywidualnych potrzeb oraz celów obranych przez każdego pacjenta.

Każdy z nas jest inny, prowadzi inny tryb życia, co innego lubi. Dlatego tak ważne jest, aby dieta była opracowana indywidualnie pod kątem Twoich potrzeb oraz aby uwzględniała to co lubisz, jak żyjesz na co dzień oraz jakie masz cele.

Niezależnie, czy pragniesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, wspomóc terapię chorób autoimmunologicznych czy po prostu zdrowo się odżywiać - nasza wykwalifikowana kadra specjalistów dołoży wszelkich starań, aby Ci się udało.

Nasza terapia żywieniowa składa się z kilku etapów. Prowadzimy pacjenta od pierwszej wizyty, podczas której przeprowadzamy dokładny wywiad i pomiary składu ciała, przez kolejne etapy terapii polegające na opracowaniu i kontroli dedykowanego jadłospisu, monitorowaniu nawyków żywieniowych pacjenta, opracowaniu konkretnych zaleceń oraz reedukacji w zakresie odżywiania.

Wierzymy, że dieta jest kluczowym elementem w dążeniu do celów, szczególnie tych sportowych. Ciało sportowca niejednokrotnie wystawiane jest na próbę podczas intensywnych treningów. Aby mogło sobie poradzić w wymagających warunkach niezbędne jest otrzymywanie odpowiedniej ilości kalorii oraz wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Dlatego właśnie w Fizjo4life zapewniamy sportowcom wsparcie w drodze do sukcesów - nie tylko w formie pracy z naszymi fizjoterapeutami i trenerami, ale także oferując im opracowanie diety dobranej do ich indywidualnych potrzeb.

Trzymanie się ściśle opracowanej diety zawsze jest wyzwaniem, dlatego w trosce o komfort naszych pacjentów oferujemy również dostosowania jadłospisu drugiej osoby w domu do osoby na diecie.

Oferta Fizjo4Life

Konsultacja wstępna z pomiarem składu ciała
Podczas konsultacji wstępnej dietetyk terapeuta dokonuje pomiaru składu ciała, a następnie omawia wyniki. Przeprowadza również wywiad kliniczno – żywieniowy polegający na zapoznaniu się z wynikami badań z ostatnich 6 miesięcy, dokonaniunuje ogólnej oceny stanu zdrowia oraz ocenynia stanu wiedzy pacjenta na tematt. zdrowego odżywiania.

Konsultacja z odbiorem diety
Jest to konsultacja podczas której dietetyk przekazuje szczegółowe zalecenia żywieniowe oraz dietę przygotowaną z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, preferencji oraz celów pacjenta.

Kontrola postępów
Jest to konsultacja w trakcie której ponownie dokonywane są pomiary składu ciała pacjenta. W przypadku zmian w poziomie aktywności fizycznej lub w stanie fizjologicznym, dotychczasowy jadłospis jest modyfikowany pod kątem parametrów składników odżywczych.

Kontrola postępów z nową dietą
W trakcie wizyty dokonywane są kontrolne pomiary składu ciała oraz opracowywane są założenia nowego jadłospisu uwzględniającego zmiany w poziomie aktywności fizycznej, stanie fizjologicznym oraz preferencje pacjenta. Nowa dieta to 7 jadłospisów zawierających w sobie zupełnie inne potrawy.

Dostosowanie diety do drugiej osoby
Usługa zawiera konsultację wstępną oraz indywidualnie dopasowaną dietę do drugiej osoby pod kątem parametrów składników odżywczych. Jest do doskonałe rozwiązanie dla par i rodzin, które chciałyby przygotowywać posiłki wspólnie, a jedna osoba z nich jest już na diecie.

Przygotowanie do zawodów
Konsultacja obejmuje przygotowanie planu żywieniowego i suplementacji w ramach przygotowań zawodnika do konkretnego wydarzenia sportowego.

Odwiedzasz nas po raz pierwszy? Sprawdź jak się przygotować do pierwszej wizyty