Dostosuj dietę
do swojego
stylu życia


Dietetyka

Zbilansowana dieta to filar dobrego życia. Wierzymy, że połączenie zdrowego ruchu z odpowiednio dobraną dietą pozwala zachować równowagę między ciałem i umysłem.

Dietetyka w Fizjo4Life

Konsultacje dietetyczne stanowią doskonałe uzupełnienie naszych planów treningowych. Każdy z nas jest inny, prowadzi inny tryb życia, co innego lubi. Dlatego tak ważne jest, aby dieta była indywidualnie dobrana do Twoich potrzeb, uwzględniała to co lubisz i jak żyjesz na co dzień.
W Fizjo4Life zapewniamy pacjentom kompleksowe wsparcie. Dlatego nasi dietetycy ściśle współpracują z trenerami i terapeutami ruchowymi, w celu opracowania terapii dostosowanej do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.
Nasza terapia żywieniowa składa się z kilku etapów. Prowadzimy pacjenta od pierwszej wizyty, podczas której przeprowadzamy dokładny wywiad i pomiar składu ciała, przez kolejne etapy terapii polegające na opracowaniu i kontroli dedykowanego jadłospisu, monitorowaniu nawyków żywieniowych pacjenta, opracowaniu konkretnych zaleceń oraz reedukacji w zakresie odżywiania.

Oferta Fizjo4Life

Konsultacja wstępna z pomiarem składu ciała Podczas konsultacji wstępnej terapeuta dokonuje pomiaru składu ciała, a następnie omawia wyniki. Przeprowadza również wywiad kliniczno – żywieniowy polegający na zapoznaniu się z wynikami badań z ostatnich 6 miesięcy dokonuje ogólnej oceny stanu zdrowia oraz ocenia stan wiedzy pacjenta nt. zdrowego odżywiania.

Konsultacja dietetyczna A (zalecenia) Jest to konsultacja zasadnicza, podczas której dietetyk analizuje dotychczasowe nawyki żywieniowe pacjenta oraz określa zalecenia i przekazuje uwagi dotyczące sposobu odżywiania.
Konsultacja dietetyczna A+B (zalecenia+ jadłospis) Dietetyk analizuje dotychczasowe nawyki żywieniowe pacjenta, określa zalecenia i przekazuje uwagi dotyczące sposobu odżywiania. Dodatkowo, podczas konsultacji rozpisany zostaje dokładny jadłospis uwzględniający plan dnia oraz plan treningowy pacjenta. Jadłospis rozpisany jest na dłuższy czas i ukierunkowany jest na możliwie jak najszybsze uzyskanie efektów.
Konsultacja dietetyczna A+C (zalecenia+modyfikacja) Jest to konsultacja zasadnicza (A) opierająca się na modelowaniu jadłospisu w ścisłym kontakcie z dietetykiem. Obejmuje czterokrotną kontrolę w ciągu dwóch tygodni.

Odwiedzasz nas po raz pierwszy? Sprawdź jak się przygotować do pierwszej wizyty