Jak przygotować się na pierwszą wizytę?

 

Pierwsza wizyta jest bardzo ważna ze względów diagnostycznych i organizacyjnych. Istotnym jest więc by pacjent przyszedł na nią odpowiednio przygotowany. Zaoszczędzi mu to później dodatkowych wizyt, stresu i skrępowania, a  przede wszystkim przyspieszy całą procedurę

Jeśli wybieracie się Państwo do nas pierwszy raz, proszę pamiętać o tym, by:

  • przyjść 5-10 minut wcześniej
  • przynieść ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną ( jeśli posiadacie Państwo to : RTG, USG, wynik rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, wypisy ze szpitali itd.)

Równie ważne jest przygotowanie do samego badania i rehabilitacji:

  • Strój sportowy (koszulka spodenki/dres, obuwie sportowe, który ułatwi przeprowadzenie badania
  • Bielizna, która pozwoli bez skrępowania pacjenta przeprowadzić badania wymagające takiego rozebrania się

 

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta najpierw przeprowadza dokładny wywiad mający na celu ustalenie dolegliwości z  jakimi pacjent zgłosił się na badanie. Udziela mu szczegółowych informacji o sposobie w jaki zostanie przeprowadzone dalsze badanie, odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości pacjenta.

Następnie przechodzi do przeprowadzenia oględzin narządu ruchu. Ponieważ  niekiedy badanie to wymaga rozebrania się do samej bielizny ważny jest odpowiedni strój zapewniający Państwu komfort podczas wizyty.

Na pierwszą wizytę  pacjent umawia się telefonicznie, lub przez stronę internetową  Fizjoterapeuta zapoznaje się z dolegliwościami pacjenta, zbiera wywiad oraz przeprowadza manualne badanie narządu ruchu.

Kolejnym etapem jest przeprowadzenie specjalnych testów w różnych pozycjach ciała. Dzięki nim istnieje możliwość pozwalająca ustalić nieprawidłowości postawy, napięcia mięśniowo więzadłowego, ruchomości stawów.

Dzięki takiej procedurze badania jesteśmy w  stanie określić jakie dysfunkcję dotknęły badaną osobę i zaproponować dalsze leczenie rehabilitacyjne mające na celu poprawę stanu zdrowia. Ustalona jest też wstępnie ilość potrzebnych wizyt (może ona ulec niewielkim zmianą w zależności od efektów)

Zawsze istnieje możliwość przeprowadzenia dodatkowej konsultacji lekarskiej. Lekarz ustala czy potrzebne są jakieś dodatkowe badania, czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zaproponowanych przez rehabilitanta zabiegów. Jeśli nie ma takowych,  już w trakcie pierwszej wizyty rozpoczynamy  rehabilitację.