Korekcja wad postawyPopraw komfort swojego życia poprzez wyeliminowanie wad postawy i pracę nad prawidłowymi wzorcami ruchu.

Niedobór codziennej aktywności fizycznej, stres i przeciążenie obowiązkami są częstą przyczyną słabnięcia mięśni pilnujących prawidłowej postawy (m.in. mięśni brzucha, pośladków, prostownik piersiowego odcinka grzbietu oraz mięśni utrzymujących sklepienia stopy).

Najczęstszą przyczyną powstawania wad postawy i dolegliwości z tym związanych jest siedzący tryb życia, szczególnie wielogodzinna praca przed komputerem oraz ograniczenie ruchu na świeżym powietrzu. Regularne zajęcia korekcji wad postawy pozwolą na zapobieganie kolejnym dysfunkcjom oraz pomogą powrócić do prawidłowej postawy. Praca z wykwalifikowanym terapeutą ruchowym jest gwarancją poprawy jakości naszego codziennego funkcjonowania.

Bezpieczny trening dla początkującychProwadzisz aktywny tryb życia, uprawiasz amatorsko sport, a może dopiero planujesz rozpocząć przygodę ze sportem? Ten program jest właśnie dla Ciebie!

Nasza filozofia zdrowego ruchu skupia się na edukacji osób, które chcą uprawiać sport bez narażania swojego ciała na kontuzje i przeciążenia. Jeżeli stawiasz pierwsze kroki w sporcie, skorzystaj z porad naszych specjalistów i dowiedz się jak zachowywać prawidłową postawę podczas uprawiania aktywności fizycznej.

Podczas zajęć trener wyjaśni jak przygotować się do wysiłku fizycznego, na czym należy się skupić, na co uważać podczas wykonywania ćwiczeń. Trening rozpoczyna się wywiadem oraz wykonaniem różnorodnych testów pozwalających zdiagnozować czy zachowujesz prawidłową postawę podczas ruchu, czy może występuje jakiś problem, na którym warto się skupić, aby poprawić technikę wykonywanych ćwiczeń. Zajęcia mają charakter indywidualny, dzięki czemu trener może skupić się na Twoich potrzebach i konkretnej dyscyplinie, którą chcesz uprawiać. Warto skorzystać z jego porad szczególnie przed rozpoczęciem biegania, treningów na siłowni czy crossfitowych, przed pójściem na pierwsze grupowe zajęcia fitness.

Trening funkcjonalnyTen intensywny program treningowy pozwoli Ci wzmocnić mięśnie, zwiększyć siłę i poprawić kondycję.

Celem treningu funkcjonalnego jest wzmocnienie całego ciała bez budowania masy mięśniowej. Charakteryzuje się dużą różnorodnością ruchów wykonywanych w szybkim tempie. Imitacja często wykonywanych ruchów zmniejsza ryzyko urazów podczas wykonywania codziennych czynności i pozwala nam poruszać się pewniej i wydajniej.

Podczas treningu funkcjonalnego ćwiczenia wykonywane są w krótkich seriach trwających zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Podczas zajęć trener stawia na różnorodność proponowanych ćwiczeń, co pozwala wzmocnić jak największą partię mięśni. Trening funkcjonalny poprawia gibkość ciała i naszą koordynację ruchową. Pobudza do pracy mięśnie głębokie, które często odpowiadają za zachowanie przez nas prawidłowej postawy ciała. Indywidualna praca z trenerem daje gwarancję intensywnego treningu, podczas którego doświadczony specjalista czuwa nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń oraz ich odpowiednią dawką. Dzięki temu nie narażasz swojego ciała na przeciążenia.

Trening rolowaniaOdkryj zalety wykorzystania rolek do aktywizacji mięśni przed treningiem oraz regeneracji potreningowej

Trening rolowania odbywa się z użyciem profesjonalnych rollerów marki Blackroll. Jest to trening dla osób w każdym wieku, polecany zarówno tym aktywnie uprawiającym sport, jak i tym prowadzącym siedzący tryb życia. Rolowanie pozwala zredukować napięcie mięśniowe, pozbyć się dolegliwości bólowych, pobudzić układ krążenia do wydajniejszej pracy.

Trening rolowania, prowadzony jest z dostosowaniem do Twoich indywidualnych potrzeb oraz poziomu zaawansowania. Rolowanie to metoda rozluźniania powięzi, która wykonywana zgodnie z założeniami, realnie wpływa na wzrost efektywności treningowej oraz metod rehabilitacji zwiększających mobilność i gibkość ciała. Praca z certyfikowanym trenerem Blackroll pomoże Ci zidentyfikować miejsca występowania nadmiernego napięcia, a następnie je wyeliminować. Regularne rolowanie poprawia jakość naszego codziennego funkcjonowania, pomaga zregenerować ciało, wpływa pozytywnie na poprawę postawy naszego ciała. Sprzęt niezbędny do rolowania znajduje się na sali treningowej. W trakcie zajęć trener pomoże Ci również dobrać odpowiedni sprzęt Blackroll, z którego możesz korzystać samodzielnie w domu.

+48 602 11 85 22
recepcja@fizjo4life.pl
9-20 | sb 10-14