Program zdrowy kręgosłup

Każda z osób, która cierpi z powodu bólu kręgosłupa spotkała się z całą gamą ćwiczeń, które miały przynieść cudowne efekty. Można ich znaleźć w wielu publikacjach broszurowych, internetowych, na ulotkach – często stanowiących reklamę leków.

W tym gąszczu ćwiczeń ciężko znaleźć te, które pomagają. W każdej głowie rodzi się zapewne pytanie: pomoże czy zaszkodzi? Czy ćwiczenia mogą być dobierane na chybił-trafił? Co wybrać? Chcesz wiedzieć więcej o programie  zdrowy kręgosłup?

Program przygotowujący do jazdy na nartach -Bezpieczne narty

Każdy kto choć raz zetknął się nawet teoretycznie z tematem jazdy na nartach wie, jak łatwo podczas białego szaleństwa nabawić się kontuzji.

Najczęściej dochodzi do urazów w obrębie kręgosłupa lędźwiowego i stawów kolanowych. Prawidłowe odżywienie i funkcjonowanie tych okolic uzależnione jest od ruchu. Ponieważ poza sezonem, najczęściej minimalizowana jest aktywność fizyczna, w chwili gdy bez odpowiedniego przygotowania wskoczymy na narty o kontuzje bardzo łatwo. Pojawia się ból i zamiast przyjemności mamy dość nieprzyjemny problem, który może mieć dla nas poważne konsekwencje. Chcesz wiedzieć więcej o programie  przygotowującym do jazdy na nartach??

Program przygotowujący do bezpiecznego korzystania z siłowni – Bezpieczna siłownia

Podobnie jak przy każdej innej formie aktywności fizycznej, także przy korzystaniu z siłowni należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do rozpoczęcia tej aktywności ruchowej, a także o odpowiednim dobraniu treningu do swoich możliwości.

Ćwiczenie na siłowni wymaga rozsądku, bowiem zbyt intensywne ćwiczenia mogą spowodować więcej szkód w organizmie niż dać dobrego. Nie da się napisać listy ćwiczeń jakich należy unikać na siłowni. Z tego prostego powodu, ze to co jest dobre dla jednej osoby, całkowicie nie sprawdzi się w  przypadku innej. Chcesz wiedzieć więcej o programie bezpiecznego korzystania z siłowni??